Gdzie szukać elementów zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak uzasadnić zasadność ich naprawy?

Przy dużym wyborze elektroniki i jej powszechnej dostępności na rynku, przeciętny Polak bez trudu zamienia zużyte modele na nowoczesne. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się szukać elementów do naprawy, niż nowego towaru w galerii handlowej. Rozpatrzmy zatem jedną z takich sytuacji.

Części , śruby

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo wyczekiwane wakacje i zabieramy ze sobą nasz ulubiony, niewielki, przenośny turystyczny telewizor. Pewnego upalnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez wysiłku zlikwidujemy usterkę. Warunek jednakże jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę bezsensowna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy jednak, że uszkodzi się część obudowy z tworzywa sztucznego i używanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od ładnego.

Tak czy owak, przypominamy sobie, że kilka dni wcześniej widzieliśmy monstrualny billboard z wyrazami: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest dzisiaj już niemożliwe do zlokalizowania, prędko przerzucamy kartki miejscowej prasy z ogłoszeniami lub wpisujemy wspomniane hasło części rtv w Olsztynie w wyszukiwarkę, by odnaleźć np.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tu rygle elektromagnetyczne i czytaj bez ograniczeń następne fachowe posty.

.

Poszukując elementów zamiennych trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma zepsuty telewizor. Jeśli jest w miarę nowoczesny, to i elementy z pewnością będą nietrudne do odszukania. W przypadku posiadania starszego modelu trzeba czasem wykazać się większą pomysłowością i poszukiwać nie tylko w pobliskich sklepach. Jeżeli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.

zbliżenie na prostownik

Autor: Darren Kirby
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba zacząć od własnego strychu bądź innej rupieciarni naszego domu. Jeśli nawet nie znajdziemy tam żadnych elementów, to możemy wykorzystać te wykręcone ze starych, zepsutych urządzeń. Kolejnymi miejscami poszukiwań bywają komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W ogromnych metropoliach organizowane są giełdy, zwane także pchlimi targami, a w małych miastach, przy okazji lokalnych odpustów, pojawiają się handlarze starociami. Nasi znajomi lub członkowie bliskiej lub dalekiej rodziny też z pewnością mają mnóstwo, nierzadko niepotrzebnych już nikomu, części sprzed 15 lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie założonych efektów, udamy się pewnie do najbliższego punktu naprawy, licząc, że specjalista posiada interesującą nas część i będzie mógł naprawić nasz odbiornik telewizyjny. Takie miejsca odwiedzą zwłaszcza osoby starsze, ceniące sobie niegdysiejszą trwałość wykonania najróżniejszych sprzętów, nie tylko tych z rodzaju radiowo-telewizyjnych. W inny sposób myśli młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze odbiorniki, które nawiasem mówiąc, są traktowane jak jednokrotnego użycia. Nie dziwi fakt, że młody człowiek wyjeżdżający na wakacje, nie zauważy napisu części rtv w Olsztynie, choćby byłby on umieszczony na najbardziej widocznym plakacie w regionie.

admin