Ważkie a także najistotniejsze wiadomości na temat Centos Server

Czym jest centos server, inaczej Community ENTerprise Operating System? Jest to dystrybucja słynnego i znanego obecnie na świecie Linuxa, która została oparta na Red Hat Enterprise Linux i rzecz jasna jest z nim całkowicie adekwatna oraz kompatybilna.

Linux Server Menagement

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
W centos server użytkuje się pewny kod źródłowy, który opiera się na tym oprogramowaniu, dzięki jakiemu przypuszczalne jest zbudowanie całkowicie odrębnej dystrybucji, która mimo wszystko jest dość podobna do Red Hat Enterprise Linux. Jeśli chodzi o zarządzanie pakietami w centos to używane są do tego programy YUM i programy up2date.

A jakie przystępne architektury ma centos? Między innymi przylega do nich Intel i Intel Itanium, dodatkowo także IBM Mainframe i Power PC/32. Rzecz jasna to jedynie parę przykładów dostępnej architektury dla centos server – centos server. Warto też napomknąć o polskich oraz zagranicznych dystrybucjach, jakie są oparte na centos. Jeśli chodzi o dystrybucje polskie to należy do nich Jazz Linux, który przedtem był zwany Aurox, pośród dystrybucji zagranicznych bezsprzecznie odkryjemy ich nieco więcej. Są to między innymi Openfiler, SME Server, do tego też Boston University Linux i multum innych.

Dziś zdołamy dodatkowo wyliczyć urządzenia, jakie powstały na układzie centos, jednym z nich jest WebSense V10000 Appliance, inaczej serwer filtru treści oraz układu antywirusowego oraz brama. Jest on oparty na skutecznym i innowacyjnym systemie Delta, który charakteryzuje się posiadaniem dwóch czterordzeniowych procesów i także obfitą, bo aż 16Gb, pamięcią RAM. Urządzenie to dodatkowo cechuje się faktycznie dobrą wydajnością, która wynosi blisko 3000 połączeń na sekundę obok przepustowości 250Mbps.

Pierwsza wersja tego wydajnego systemu pozostała wydana w roku 2003, w zasadzie pod koniec owego roku. Z kolejną wersją systemu Centos zdołaliśmy spotkać się w roku 2004, dokładniej 19 marca, zaś kolejna wersja ukazała się praktycznie rok później, bo 1 marca 2005. Dzisiaj obecną wersją systemu centos, która jest użytkowana dzisiaj na największą skalę jest wersja, jaka pozostała opublikowana w lipcu 2014 roku.

admin