Przydatne mierniki zużycia energii – jak dużo energii elektrycznej pobierają pojedyncze urządzenia?

W każdym domu jest zainstalowany licznik energii, niemniej nie wiemy ile prądu pobierają poszczególne urządzania, takie jak lodówka, pralka lub komputer. Okazuje się, że instalując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się jak wiele prądu bierze pewne urządzenie w naszym domu. Co prawda mierniki urządzeni energii również pobierają prąd, ponieważ podłącza się je do gniazdka, lecz jest to minimalny koszt – blisko 2 złote na rok, więc niewątpliwie nasze portfele tego nie odczują.

rachunek

Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miernik zużycia energii posiada rolę poboru mocy odbiornika a także zużytej energii. Bardziej zaawansowane i bardziej współczesne mierniki zużycia energii na dodatek zdołają mierzyć też parametry sieci elektrycznej, takie jak częstotliwość bądź napięcie. Jeszcze inne mierniki mają rolę prognozy, dzięki czemu możemy się dowiedzieć jak dużo będzie nas kosztować korzystanie z danego urządzenia poprzez tygodnie, miesiące czy także przez lata. Ewidentnie mierniki zużycia energii to bardzo użyteczne oraz niesłychanie funkcjonalne urządzenia, jakie należałoby mieć w swoim domu. Na rynku znajdziemy różne modele i typy mierników, wśród których sporo cechuje się istotnie ciekawą oraz niezwykle dogodną ceną. Kupując tańszy typ nie wydasz sporo, za to będziesz mógł zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

pomiar zużycia energii

Źródło: mojaenergia24.pl

Częstokroć nie zdajemy sobie sprawy jak dużo prądu pobiera przykładowo włączony komp, zapalone światło pozostawione przez pół godziny, lub dso ppoż włączony przez cały dzień telewizor, mimo iż tak naprawdę oglądamy telewizję może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym zdołamy dowiedzieć się ile prądu tracimy, a co za tym idzie ile pieniędzy wyrzucamy w błoto. Wykorzystywanie mierników i zobaczenie jak wiele kosztuje nas zostawianie włączonych urządzeń, z jakich w tym momencie nie korzystamy, niewątpliwie może więc nauczyć nas oszczędzania. Powinno się więc przejrzeć osiągalne na rynku typy mierników energii i zdecydować się na kupno któregoś z nich.

admin