Panele LED – w jaki sposób działają, jak są zbudowane i w których przypadkach będą się sprawdzać.

Rynek reklamy i promocji bez przerwy poszukuje nowych możliwości i pomysłów. Dzięki temu można będzie zyskać przewagę nad konkurencją i spróbować znaleźć nowe dojścia do klientów. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych nowości wśród firm reklamowych są panele i ekrany led. Spotkać je można w rosnącej ilości miejsc, a ponieważ ich ceny systematycznie spadają, to nie ma się co dziwić, że tak bardzo zyskują na popularności, bo zalet mają bardzo dużo.

Szeroko wykorzystuje się je w rozrywce, sporcie i reklamie, a także do drogowej i informacyjnej sygnalizacji. Główną zaletą ekranów LED jest doskonała jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki atmosferycznej, w jakich się to odbywa. Takim ekranom nie przeszkadza intensywne słoneczne światło ani ciemności, w każdych warunkach mogą świecić dokładnie w taki sam wyraźny sposób. Ta cecha szczególnie duże znaczenie przy ekranach na wolnym powietrzu, gdzie warunki często mogą się zmieniać – dzięki użyciu takich ekranów nie będzie żadnego problemu z odpowiednią widocznością obrazów, które są wyświetlane.

ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran LED jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Składa się on z pojedynczych pikseli, które można w niezależny sposób sterować, a co za tym idzie sterować wyświetlanym obrazem, np. billboard led. Pojedynczy piksel składa się z trzech kolorowych diod, zielonej, niebieskiej i czerwonej. Określając poziom świecenia każdej z diod otrzymuje się w efekcie ostateczny kolor jednego piksela, czyli to, co będzie widział odbiorca.

Ekrany LED złożone są z bardzo dużej ilości pikseli, bardzo podobnie jak na przykład ekrany telewizorów czy monitorów. Dzięki temu otrzymuje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkadziesiąt metrów obraz, choć oczywiście uzależnione to będzie od rozmiaru ekranu (powierzchnia reklamowa). A tu możliwości są także bardzo duże, bo ekrany mają modułową budowę.

Wejdź na kolejną stronę – w niej oczekuje na Ciebie bieżący tekst tego tematu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Każdy duży ekran składa się z pewnej ilości mniejszych, które da się łączyć w dowolne konfiguracje. Dzięki temu bez żadnych problemów można zbudować naprawdę duży wyświetlacz, jaki da się na przykład zamontować na stadionie piłkarskim.

admin