Kup dobry czajnik elektryczny

czajnik elektryczny

Autor: Bugatti
Źródło: Bugatti

Bezprzewodowy czajnik elektryczny jest sporym ułatwieniem. W kilka chwil gotuje wodę, a w dodatku sam się wyłącza. Jest ich tak dużo, a ceny są tak zróżnicowane – czym więc kierować się, wybierając czajnik? To intensywnie wykorzystywany sprzęt, dlatego warto zdecydować się na droższy.

Kupując czajnik elektryczny, sugerujemy się jego wyglądem – wiadomo, że musi być ładny. Z całą pewnością najważniejsza jest jego parametry. Półki sklepowe uginają się od najróżniejszych czajników, a ceny starują od kilkudziesięciu złotych. Markowe czajniki czy najtańsze z dyskontu – co jest godne uwagi?

Moc czajnika
Istotna jest moc czajnika. Musi się zmieścić mniej więcej w przedziale 1500 a 3000 W i wiąże się z tym, jaką ilość energii pobiera urządzenie, ale też, jak szybko gotuje wodę. Mocniejsze są naprawdę oszczędne, jeśli jednorazowo zużywamy dużą ilość wody, np. gdzie jest więcej mieszkańców.

Zaciekawiły Cię notki opisane w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj na stronie (http://www.mata-ochronna.pl/jak-zabezpieczyc-drewniane-biurko-dzieciece) podobne wiadomości, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej witryny.

Gdy jednak częściej gotujemy małe ilości, czajnik o małej mocy będzie lepszym wyborem.

Rozmiar ma znaczenie
Wielkość czajnika dopasujmy do własnych potrzeb. Singlom może wystarczyć półlitrowy czajniczek, a jeśli przyjmujemy gości herbatą, to najlepiej wybrać 1,7 lub 2 l.

Bezpieczny czajnik
Nie da się ukryć, że czajnik musi być zabezpieczony. Nie brakuje historii o czajnikach, które włączyły się same lub nawet spaliły. Znane zabezpieczenia to światełko, które sygnalizuje, że czajnik jest włączony i samoczynne wyłączanie tuż po ugotowaniu wody. Nowoczesne mają blokadę włącznika, kiedy czajnik jest pusty, zabezpieczenie przed otworzeniem klapy w czasie gotowania i rozlewania. Im więcej możliwości, tym lepiej.

Filtr i grzałki
Najlepsze są czajniki, które mają grzałkę płytową – można w nich gotować nawet odrobinę wody i nie gromadzą tak kamienia. Tanie grzałki spiralne pracują cicho, ale częściej się psują. W tym przypadku należy kontrolować, aby woda przykrywała całą grzałkę. Typowy filtr z kolei to po prostu siateczka z nylonu, są również takie ze stali i najlepsze filtry węglowe. Dobry czajnik może oczyścić wodę jeszcze zanim ją zagotujemy.

Droższy czajnik zwykle zostanie z nami długo, dlatego rzeczywiście jest oszczędnością, bo nie trzeba wymieniać go raz w roku. Jak już zrobimy analizę naszych potrzeb, warto sprawdzić aktualne oferty. Ja najczęściej zaglądam na . Wówczas wiem czy w danym momencie opłaca się wybrać się do sklepu.

admin