Domowe systemy alarmowe

Zastanawiasz się jaki alarm do domu wybrać? Remont to sposobność, żeby wyekwipować dom w centralę alarmową a także czujki ruchu. A może postawisz na alarm bez kabli. Należyte zamki a także drzwi przeciwwłamaniowe na pewno są ważkim elementem ochrony domku, jednakże gdy stoi on na uboczu albo wejście do niego nie jest dobrze dostrzegalne z ulicy, włamywacz może powoli pracować nad ich sforsowaniem. I raczej dostanie się do środka.

Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem i solidnymi drzwiami – łatwiej jest przecież wejść przez okno. Sposobem na utrudnienie mu działania może być wyposażenie domku w instalację alarmową. Już sama informacja o tym, że dom jest zabezpieczony alarmem (tablica z ostrzeżeniem czy widoczny element systemu alarmowego), nierzadko wystarcza, ażeby zniechęcić potencjalnych złodziei.

alarm

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Układ alarmowy SSWiN. Przez speców określany jest skrótem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Jest to całość urządzeń służących do demaskowania i sygnalizowania wejścia bądź jego próby czy też obecności jednostki do tego nieuprawnionej – . Za stosowny do domu mieszkalnego uznawany jest system zapewniający trzeci stopień ochrony, zatem wykrywający: otwarcie okien i innych zamknięć monitorowanego obszaru, penetrację drzwi i innych zamknięć ochranianego obszaru bez ich otwierania; poruszanie się w chronionym obszarze (pułapkowo); atak na aparaty lub miejsca szczególnie zagrożone.

System złożony jest z kilkudziesięciu elementów – centrali alarmowej, czujek, sygnalizatorów – które trzeba ze sobą powiązać. Służące do tego przewody przechodzą przez nieomal wszystkie pomieszczenia – . Z tego wypływa najogromniejszy problem z montażem alarmu – nikt nie pragnie, ażeby kable (zobacz producenci kabli w polsce) były widoczne, dlatego ukrywa się je tak jak w przypadku każdej instalacji elektrycznej – najprawidłowiej pod tynkiem.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeśli tak, poczytaj dodatkowe zagadnienia, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (lombardpiaseczno24h.pl/).

Generalny remont jest przeto dobrą okazją do montażu instalacji alarmowej.

Są także systemy alarmowe radiowe. Czy zatem nie lepiej zdecydować się na taki, zwłaszcza kiedy remont nie obejmuje reperacji ścian? Z pewnością praca jest wtenczas prostsza, ale musimy brać pod uwagę, iż przyrządy komunikujące się z sobą drogą radiową są drogie, a ich działanie względnie łatwo zakłócić. Już dziś wbij w wyszukiwarkę wyrażenie: alarmy Katowice bądź naprawa komputerów Katowice ażeby poczuć się bezpiecznie.

admin