Sprzęt dla profesjonalnego amatora gier

Popularność gier komputerowych wzrasta z każdym. Coraz większym wzięciem cieszą się wszelkiego typu wydarzenia powiązane z tym biznesem. Jest to widoczne choćby w organizowanych w Katowicach zawodach Extreme Masters, w których zespoły z różnych krajów walczą o zwycięstwa i wysokie nagrody pieniężne w kilku grach komputerowych.

Żeby sprostać rosnącym oczekiwaniom sprzętowym najnowszych gier, producenci komputerów robią co mogą żeby wydobyć jak najlepsze parametry ze swoich sprzętów. Rzecz jasna w większość produkcji można grać na średniej klasy sprzęcie. Jednak jeśli chcemy cieszyć się najlepszą jakością rozgrywki w najwyższej rozdzielczości, to należy pomyśleć o tym ażeby znaleźć dla siebie właściwy komputer stacjonarny do gier. Owszem, konsole są świetnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o przystępność i łatwość w użytkowaniu. Nie trzeba instalować programów czy też samych gier. Niemniej jednak, nie mogą one być porównywane z mocą obliczeniową komputerów stacjonarnych. Z dobrej jakości CPU oraz odpowiedniej karty graficznej można wyciągnąć znacznie więcej jeżeli chodzi o poziom grafiki oraz płynność samej gry. Kolejną zaletą jest to, iż dobre podzespoły posłużą nam również do innych rzeczy – możemy je wykorzystać przykładowo przy post-produkcji fotografii. Oczywiście różne gierki komputerowe mogą mieć różne wymagania, lecz przy wybieraniu sprzętu zawsze trzeba kierować się balansem pomiędzy wydajnością CPU i płyty graficznej. Zobacz: komputer stacjonarny dla gracza

Płyta główna

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Od lat fani gammingowych komputerów toczą bój z fanami konsol o to, jaka platforma jest lepsza jeżeli chodzi o zapewnienie najlepszej rozrywki w gier video. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za komputerami stacjonarnymi jest to, iż można je z biegiem czasu rozbudowywać, wzmacniać oraz dokładać nowe, bardziej wydajne podzespoły. Rozbudowa pamięci RAM, powiększanie zasobów dysku SSD albo też podmiana karty graficznej – takich rzeczy nie uświadczymy będąc posiadaczami konsol do gier. Odnosimy więc mocne przekonanie, że komputer stacjonarny do gier to idealny (jednakże nie zawsze niskobudżetowy) wybór dla wymagających i zaawansowanych graczy. Podsumowując – jeśli myślimy o zainwestowaniu w sprzęt do gier komputerowych – rozwiązaniem jest komputer dr laptop stacjonarny do gier. Sposobność rozbudowy, dodawanie kolejnych kart graficznych to niesamowita perspektywa, jaką doceni każdy gracz. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu na wyszukanie odpowiedniego sprzętu dla naszych potrzeb.

admin