Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – może przy pomocy gier komputerowych?

Mężczyźni mają rozmaite hobby, ale nie ma wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarazem planszowe, jak i dziś dużo bardziej popularne gry komputerowe. Gry komputerowe umożliwiają oderwanie się od obecnej rzeczywistości. Przenosimy się za ich sprawą w zupełnie odmienny świat, który kusi swoją atrakcyjnością, ponieważ jest inny niż świat realny. Tam wszystko jest możliwe: można latać, mamy najróżniejsze moce, możemy zdobywać to, co chcemy. Oczywiście, zależnie od tego, jakiego rodzaju mamy na daną chwilę pragnienia, takie wybieramy gry.

bohater gry komputerowej

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy muszą poczuć adrenalinę włączą sobie gry bitewne, bądź wyścigowe. Ci, którzy potrzebują wyciszenia, odpalą, gry za pomocą których mogą się odprężyć. Jednym słowem, przenosząc się w wirtualny świat, możemy chociaż w ten sposób urzeczywistniać swoje skrywane głęboko potrzeby, czy raczej czuć emocje, które chcemy rzeczywiście odczuwać. Na ogół do tego potrzebne są intensywne bodźce, jakie będą należycie stymulować nasz mózg i wyswobadzać konkretne reakcje. Gry stanowią pod tym względem bardzo dobre rozwiązanie.

Poza tym gry pozwalają się wykazać. To jest bardzo często podstawowa kwestia, jaką bierzemy pod uwagę sięgając po tego rodzaju rozrywkę. Weźmy za przykład stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, w której należy wykazać się umiejętnościami planowania, ale także pomysłowością, czy umiejętnościami dyplomacyjnymi – opis Stronghold Kingdoms. Dzięki takiej grze może jednocześnie uczyć się szlifowania tego typu umiejętności, jeżeli są one w naszym wypadku niewystarczające. To naprawdę idealne rozwiązanie, jakie pozwala kształtować naszą osobowość, czy charakter.

Gdzieś należy uczyć się konkretnych zachowań, gdzieś musimy mieć możliwość wykazania się pewnymi umiejętnościami, gdzieś musimy móc wyzwolić siebie i to, co w nas tkwi – dlaczego nie z udziałem gier komputerowych? Jeśli faktycznie nam to coś daje, jeżeli mamy z tego same korzyści, to nie rezygnujmy. Pamiętajmy natomiast, by jakkolwiek nie przesadzać.

Uzupełniające informacje na podany w naszym artykule są Ci potrzebne? Bez paniki. Wejdź w poniższy link i wszelkie inne wątki tutaj otrzymasz. Zachęcamy!

Zachowanie równowagi i złotego środka jest podstawą, żeby w pewnym momencie się nie pogubić i nie pogrążyć, aby w którymś momencie nie żyć tylko i wyłącznie w wirtualnym świecie.

admin