Zestawy do fondue

Fondue to wyrażenie pochodzące z języka francuskiego oznaczające rozpuszczać. Odkryte zostało przez oszczędnych Szwajcarów, którzy aby nie marnować resztek mało świeżego sera, wrzucali go do glinianego kotła o nazwie „caquelon” i podgrzewali. Do spożywania stopionego sera korzystano z długich widelczyków, na które wsadzano odrobinę zeschniętego chleba.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Aktualnie fondue ma wiele „twarzy”. Nie jest to już wyłącznie sposób na wykorzystanie pozostałości sera oraz chleba, ale to doskonała propozycja na wspólny czas z bliskimi.

To w rzeczywistości rozrywka kulinarna, w której można mieszać różnego rodzaju sery lub czekolady i zestawiać je z winem oraz innymi dodatkami.

Nie czekaj oraz przeczytaj umieszczone tu uwagi na nasz temat (www.apteczka-madrali.pl/95-inhalacje). To z pewnością są warte Twojego zainteresowania informacje – zwyczajnie kliknij tutaj.

Fondue można tworzyć różnymi sposobami na słodko w naczyniach z różnego typu materiałów, np. żeliwa. Sklep internetowy posiada szeroką ofertę zestawów do fondue, które można kategoryzować pod względem typu materiału z jakiego zostały wykonane. Zestaw do fondue wytworzony z ceramiki to doskonały pomysł na podarunek dla kogoś bliskiego. Niezwykle rzetelne wykonanie i stylowy wygląd umożliwią wywołać uśmiech na obliczu obdarowanej osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fondue do czekolady, które jest dobrym prezentem na walentynki.

Najbardziej popularnym fondue jest naczynie wykonane ze stali nierdzewnej. Ten rodzaj zestawu fondue jest używany dla spotkań w większym gronie rodzinnym. Duża pojemność naczyń pozwala na przygotowanie smacznego kociołka na ponad 4 osoby. Nowinką są fondue w zestawie z miseczkami ułatwiającymi konsumpcję – oferowany przez sklep Fondue KARUZELA to świetny pomysł na wspólny posiłek. Mało znane, ale doceniane przez koneserów topionego sera jest fondue żeliwne, którego masywna budowa będzie wytrzymała przez bardzo długie lata.

Smakołyki z fondue najlepiej smakują przy wykwintnym winie. Do fondue z sera najdoskonalszym dodatkiem jest wino białe, natomiast fondue z czekoladą lepiej łączy się z czerwonym, słodkim trunkiem. Wino musi być odpowiednio podawane, aby można było z niego wydobyć odpowiedni smak. Potrzebne do tego są zestawy do wina często opakowane w prezentowe pudełka. Zestawy te posiadają nie tylko korkociągi z ale również termometry, lejki oraz bardzo często nożyce do folii. Taki zestaw liczący się z dobrze przyrządzonego fondue oraz wina w odpowiedniej oprawie będzie podstawą miło spędzonego czasu.

A.Z.