Stawiasz swoją stronę internetową? Doradzimy Ci, na który rodzaj hostingu najlepiej się zdecydować w Twoim przypadku.

We współczesnych czasach sporo osób zamieszcza różnego rodzaju pliki w sieci. Kiedy Ty również chcesz coś udostępnić w internecie i chcesz, aby było to zupełnie profesjonalne, wówczas kategorycznie powinieneś wybrać sobie jakiś portal hostingowy. W sporym uproszczeniu jest to miejsce w internecie, które mogą udostępnić Ci osoby, które mają swoje serwery.

serwerownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli będziesz chciał wybrać sobie jakiś hosting, wtedy będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy trzeba jego typami – możesz zdecydować się przykładowo na hosting wirtualny, dedykowany albo VPS. Zaraz powiemy Ci, czym konkretnie różnią się poszczególne rodzaje hostingu i który będzie najwłaściwszy w Twoim przypadku.

serwerownia i urządzenia sieciowe

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Hosting wirtualny polega na tym, że zazwyczaj będziesz musiał dzielić miejsce na serwerze z innymi osobami. Taki hosting najczęściej jest bez wątpliwości jest najtańszy, jednak jeśli myślisz o prowadzeniu sporego portalu, na który będziesz miał tysiące wejść każdego dnia, wówczas raczej nie jest to opcja dla Ciebie. W takich wypadkach zbyt często może okazywać się, że serwer ma zbyt małą wydajność, a wówczas Twoja strona będzie się zawieszać. To z pewnością nie wpłynie zbyt korzystnie na pozycję Twojej witryny, bowiem użytkownicy mocno nie lubią witryn, które słabo działają. Hosting wirtualny polecamy Ci zatem wyłącznie w przypadku, kiedy witryna ma Ci dłużyć jako przechowalnia plików.

Świetnym rozwiązaniem będzie kategorycznie ceniony hosting VPS. Wtedy również dzielisz miejsce na serwerze z innymi ludźmi, jednak każdy z Was ma przyporządkowaną konkretną część serwera. Oznacza to, że nawet gigantyczny ruch na innych witrynach nie będzie miał żadnego wpływu na działanie Twojej strony. To na pewno najlepsze rozwiązanie dla osób, którzy chcą zachować stabilność strony odwiedzanej przez dużą liczbę osób.

Jeżeli prowadzisz natomiast wielką witrynę, która ma miliony odwiedzin dziennie, wtedy powinieneś zdecydować się na „phrase” (zobacz więcej o pozycjonowaniu) dedykowany. Znaczy to, że będziesz miał właściwie swój serwer, z którego będziesz korzystać tylko Ty.

Nie bój się, że informacji na prezentowany wątek nie znajdziesz, gdyż są tu. Wystarczy wejść na proponowany serwis, który jest pod odsyłaczem.

To bez wątpienia najdroższe rozwiązanie, jednak w przypadku wielkich serwisów niemal jedyne możliwe do zaakceptowania.

admin