W jakich sytuacjach pomagają nam różne aplikacje? Z pewnością to duże ułatwienie jeśli chodzi o bankowość elektroniczną

Razem z rozwojem smartfonów zmianie uległ sposób korzystania z usług bankowych. W dzisiejszych czasach oprócz wizyty w placówkach banku lub korzystania z usług banku przez Internet jest możliwość używania aplikacji mobilnej w naszym telefonie.

To za jej pomocą możemy sprawdzić saldo rachunku, wykonać przelew a nawet wziąć kredyt. Bankowość mobilna jest stosunkowo młodą ale godną uwagi rzeczą.

Wykonaj krok naprzód oraz sprawdź co ma praktyczna witryna (https://tvk.pl/) – odnalezione tam informacje pochłoną Cię całkowicie, gdyż są interesujące.

Dużo banków ma specjalne aplikacje, które ułatwią korzystanie z naszego konta. Zazwyczaj są bardzo łatwe w obsłudze i o mało skomplikowanej budowie. Niestety będziemy mogli z nich korzystać jedynie na telefonach z systemem Windows Phone, Android, iOS rzadziej Symbian. Po wpisaniu hasła do aplikacji ujrzymy saldo naszego rachunku, możemy zrobić przelew albo też przejrzeć historię. Dużo banków oferuje szersze zastosowanie bankowości mobilnej, dajmy na to umożliwiając wzięcie kredytu albo otworzenia lokaty.

aplikacje na telefon

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to ogromne ułatwienie szczególnie, jeśli potrzeba nam szybkiego dostępu do swoich środków finansowych.

Jeśli objaśniana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów (www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-122-Premiera-GoPro-MAX/128) tu – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

Bankowość mobilna jest stosunkowo bezpieczna, połączenie jest zaszyfrowane, a my aby mieć dostęp musimy za każdym razem podać hasło. Oczywiście spore znaczenie ma sieć z której łączymy się z bankiem. W trakcie połączenia z nieznanym Wi-Fi powinniśmy unikać używania takiej aplikacji mobilnej, a korzystając z sytemu Android zaopatrzyć się w antywirusa. Do tego trzeba ściągać aplikacje mobilne z pewnego źródła i mieć pewność, że jest to oficjalne oprogramowanie (aplikacje do smartphonów) wypuszczone przez nasz bank. Jak zaznaczają specjaliści, bankowość mobilna na chwilę obecną jest bezpieczniejsza niż internetowa, natomiast trzeba być ostrożni, bo może to w niedługim czasie ulec zmianie.

komórka

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinno się też zdradzać swoich haseł ani zapominać o poprawnym wylogowaniu się. W przypadku zgubienia telefonu najważniejsze co należy zrobić, to zgłosić ten fakt do banku i poprosić o pomoc albo zablokowanie aplikacji pozwalającej na łączenie się z bankiem. Stosując się do powyższych reguł możemy mieć pewność, iż nic nieprzyjemnego się nie wydarzy, a nasze konto w banku będzie zabezpieczone właściwie.

admin