Robienie aplikacji na komórki – co musi wiedzieć każdy debiutujący projektant, aby cieszyć się sukcesem

Urządzenia mobilne we współczesnych czasach bezsprzecznie upraszczają codzienne obowiązki. Chyba żaden biznesmen nie wyobraża już sobie pracy bez laptopa lub choćby tabletu. By jednak nowoczesny sprzęt był naprawdę użyteczny, potrzebne są też praktyczne aplikacje.

Weź pod uwagę potrzeby grupy docelowej

Wielu osobom wydaje się, że projektowanie aplikacji mobilnych wcale nie jest takie niełatwe, jednakowoż domaga się ono nie tylko pomyślenia nad wyglądem interfejsu, ale także – a może nade wszystko – nad tym czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Właśnie z tych racji jednym z fundamentalnych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas projektowania aplikacji mobilnej jest przystosowanie jej do grupy odbiorców. Przed rozpoczęciem pracy warto więc poznać potrzeby tych ludzi oraz ich wymogi – niezbędnych danych na pewno dostarczy przeprowadzenie badań rynkowych.

smartphone

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Stawiaj na intuicyjność i prostotę

Popularnie znanym faktem jest, iż naszymi działaniami kierują przyzwyczajenia.

Kusi Cię, aby zostawić drobną opinię pod przeczytanym wpisem? Nie zapominaj, że każdy komentarz z strony (http://www.futurae.pl/uslugi-dronem/ortofotomapy-z-drona) zostanie przez nas przestudiowany z radością.

Tak samo jest w przypadku aplikacji na urządzenia mobilne – . Dobrze o tym pamiętać w trakcie projektowania interfejsu. Pomyślmy czy dany przycisk jest umieszczony właśnie tam, gdzie spodziewaliśmy się go odnaleźć oraz wykorzystujmy znane już powszechnie rozwiązania.

Poza tym pierwszorzędnym rozwiązaniem jest stawianie na prostotę: przyjemne dla oka kolory zamiast krzykliwych oraz rażących barw, wyraziste fonty zamiast wyszukanej oraz niewyraźnej czcionki, a dodatkowo pomniejszona liczba reklam i pojawiających się okienek z pewnością uzyskają korzystniejsze noty pośród użytkowników.

Poznawaj obecne kierunki

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi nadchodzą nowe rozwiązania – dotyczy to przede wszystkim branży informatycznej. Jeżeli poważnie rozmyślasz o projektowaniu aplikacji mobilnych – musisz pozostawać na bieżąco – to co jeszcze dwa lata temu było hitem, dzisiaj może być już nieaktualnym rozwiązaniem. Warto zatem poszukiwać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać regularnie tematyczne witryny internetowe albo obejrzeć prace innych projektantów, by dowiedzieć się, co właśnie jest modne w branży.

admin