Jakiego typu możemy mieć detale grzałek? Czy grzałka ceramiczna to tak naprawdę doskonały wybór?

Grzałki ceramiczne są coraz modniejsze rozpoznawane i coraz bardziej promowane przez sprzedawców pralek. Sprzedawcy gwarantują, że są one jeszcze bardziej nie do zdarcia od modelów nie ceramicznych. Określone osoby jednak zapewniają, że jest to tylko ciekawostka technologiczna, zaś grzałka ceramiczna niczym się nie będzie różnić od miedzianej. Jaka jest prawda?

pranie

Autor: Raphael Rousseau
Źródło: http://www.flickr.com
W tej kwestii trzeba przyznać, że hasła wykonawców, którzy chwalą cechy grzałki ceramicznej są bez wątpienia potwierdzone. automatyzacja testów kurs zrobione na pralkach pomogły pokazać, że pralki z grzałką ceramiczną będą nam służyć nawet do 10 lat, zaś grzałka miedziana ma szansę wytrzymać przeważnie do 7-8 lat. Grzałki ulegają uszkodzeniu przez pozostający się na ich powierzchni kamień. Jak zapomnimy o dobrym stosowaniu środków odkamieniających, to zużycie grzałki może następować jeszcze szybciej. Kupno pralki z grzałką z ceramiczną jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jak chcemy zwiększyć niezawodność naszej pralki. Pokrycie grzałki cienką warstwą ceramiki może powodować, że kamień osadza się tam w wolniejszym tempie. To również wpływa na oszczędzanie energii, ta więc to kolejny argument na rzecz nabywania tego rodzaju pralek. Istnieją dwie firmy, które produkują tego rodzaju pralki. Jedną z nich jest Samsung, drugą Bosch. Pralka Samsung, model WF1802XEC jest niezwykle wygodna w użyciu, a dodatkowo występuje w wersji slim, więc zacznie doskonale wpasowywać się do niewielkich łazienek. Mimo swoich małych rozmiarów posiada wsad, który mieści do ośmiu kilogramów prania. Równocześnie pralka wyposażona jest w szerokie drzwi, co jest wielkim ułatwieniem, kiedy wyjmujemy z niej pościel lub większe ręczniki. Wyświetlacz led może poinformować nas o czasie, który pozostał do zakończenia prania – więcej.

pralka

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Pralka przynależy do bardzo dobrej klasy energetycznej – A++, więc mamy szansę być spokojni o zużycie energii. Drugi typ – pralka Bosch WLX 2016 KPL, także zajmuje dość mało miejsca w łazience. Pojemność bębna jest jednak dużo mniejsza niż w pralce od Samsunga. Może pomieścić zaledwie 4,5 kilograma, wiec różnica jest znacznie. Pralka za to ,może posiadać zabezpieczenia, które nie dopuszczą do zalania – dobre grzałki.

admin