Możemy uzyskać sporo godzin przez rozliczenie pit online

Jeszcze całkiem niedawno pragnąc zostawić w urzędzie skarbowym własny pit, musieliśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli oczekiwać w sporych kolejkach, aż panie w okienkach sprawdzą wszystkim czy ich pity są wypełnione we wszystkich koniecznych miejscach, i zatwierdzą ich odbiór. Na szczęście wraz z rozwojem technologii proponowana nam jest opcja dzięki której rozliczenie pit online może się odbywać. Działa to w ten sposób, że wypełniamy nasz pit na komputerze, w specjalnym programie, a potem zamiast przycisku drukuj, wduszamy opcję wyślij oraz już nasz pit pojawia się na komputerze w odpowiednim urzędzie skarbowym, a u nas zjawia się zatwierdzenie dokonania tej czynności.

Taka możliwość jest niesamowicie fajna, gdyż mamy szansę wysłać pit w dogodnej dla nas porze, nawet nocą i nie – źródło artykułu – musimy się zwalniać z pracy w celu jego złożenia. Z drugiej strony panie działające w urzędzie nie muszą obsługiwać tak długich kolejek, a dane które natychmiast zjawiają się na ich komputerach dużo łatwiej jest przenieść do odpowiednich baz danych.

Możemy to zrobić za darmo

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba powiedzieć, że opracowanie pita w programie komputerowym i jego późniejsze wysłanie za pomocą online, nie łączy się z żadnymi kosztami, bo program ten możemy wypełnić za darmo na stronie , a wysłanie go przecież nic nas nie kosztuje. Ale co robić, jeśli nie wypisujemy pita samodzielnie, czy wówczas jesteśmy skazani na jazdę do urzędu, w celu jego złożenia? Nic bardziej mylnego, taki pit może za nas wysłać osoba, która go dla nas wypełniała, wystarczy że potem dostarczy nam tylko zatwierdzenie wykonania tej czynności, tak abyśmy je posiadali, gdyby okazało się, że urząd skarbowy gdzieś przegapił nasz dokument. Nie ma znaczenia kto go przesyła i nie ma obowiązku osobistego przesyłania go, najważniejsze jest tu to, by na czas dotarł on do urzędu – przejdź do rozliczenia online.

To wygodne rozwiązanie dla wielu zapracowanych

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju możliwości przesyłania pism online są wspaniałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ mają szansę one to robić w odpowiednim dla siebie czasie, nie zwalniając się z pracy, ani nie zmieniając swoich planów, bo przesłać ten dokument mogą nawet w nocy. Jeśli uważamy, że nie mamy szansy wysłać w ten sposób własnego rozliczenia, bo nie posiadamy podpisu elektronicznego, to powinniśmy zaznaczyć, że nie jest on tu potrzebny, bo urząd samodzielnie jest w stanie zweryfikować wykazane przez nas dane oraz zatwierdzić autentyczność naszego rozliczenia. Przez to właśnie mówi się, że przesyłanie pita w ten sposób, jest ogólnie dostępne i każdy nie tylko ma szansę, lecz nawet musi z tego skorzystać.

admin