Jak zrobić świetną prezentację? Najważniejszych reguły

Potrzebujesz zrobić naprawdę dobrą prezentację? Oto najistotniejsze wskazówki!
Prezentacje są świetną metodą przekazywania danych. By wykonać świetną prezentację powinniśmy pojąć na początek jedną rzecz.

Prezentacja Prezi nie jest po to, aby przekazać wszystko co chcesz oznajmić.

Czy inne tego typu wiadomości dotyczące opisywanej tu kwestii byłyby dla Ciebie pomocne? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne omówienie (http://rfid.zone/rodzaje-chipow-rfid-ze-wzgledu-na-czestotliwosc/).

Jest całkiem odwrotnie. Najlepsze prezentacje nie będą mieć żadnej treści, którą Ty opowiadasz. Prezentacja służy do tego, by zobrazować to, o czym mówisz oraz oddać to, czego nie można łatwo przekazać słowami. Jednostki z dalszych rzędów nie będą mogły tekstu i tak odczytać. Ponadto napis odciągnie baczność od tego co opowiadasz. Z tej przyczyny pierwszą zasadą będzie wyrzucenie ze slajdów wszelkich długich treści.

Łóżko w sypialni

Autor: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie więc prezentacja obejmuje grafiki, wykresy i diagramy, zaś w niewielkim stopniu tekst. Jeżeli chcesz coś powiedzieć, oznajm to, zamiast wrzucać długi przekaz na prezentację. Skoro już w prezentacji nie będzie długich przekazów tekstowych tekst, który pozostał zwiększ.

Sprawdź jakie ekstra źródło zostało naszą zachętą. Nie będziesz żałował i z radością przejrzysz wątki o tym interesującym temacie. Kliknij w podany link.

Ułatwisz żywot jednostkom, które siedzą dalej a także uprościsz przekazanie publiczności najważniejszych myśli. Minimalny rozmiar czcionki to 28. Zwiększ też kontrast, bo nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach prezentacja będzie demonstrowana. Czy wyświetlacz będzie dość biały, czy nie będzie wpadać przez okno oślepiające światło słoneczne, i czy projektor będzie w należytym stanie.

Dodaj do prezentacji przezrocze z nazwą prezentacji. Możemy rzucić go na ścianę przed rozpoczęciem, ażeby każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz opowiadać przez najbliższe X godzin.

admin