Drukowanie atramentowe czy laserowe

Często nasuwa się pytanie jaką drukarkę wybrać, aby była ona najtańsza a zarazem najlepsza. Każda drukarka dostosowana jest przecież do określonego typu zadań.

Przy małej ilości drukowania, na przykład w celach domowych, wybiera się drukarkę atramentową. Atramentówki, bo tak nazywa się je potocznie nie są tak drogie w użyciu, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które można używać w tych urządzeniach, można również zastąpić zamiennikami o niższej cenie. Ale jeśli chcemy drukować dużo i szybko, konieczny jest wybór drukarki laserowej. Kolorowe drukarki laserowe są szybkie ale nie drukują tak dobrze, jak drukarka atramentowa. Dla przykładu zdjęcia na śliskim papierze fotograficznym są bardziej wyraźne, gdy wydrukuje się je w drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Tanie drukowanieTuszowe drukarki są najbardziej znane. Wydruk jest dużo lepszy, mimo powolniejszego wydruku. Są częściej kupowane przez wzgląd na tanie tusze. Tanie tonery oraz dużo szybsze drukowanie powodują, iż jest sporo ludzi kibicujących drukarkom laserowym. Za to cena samego urządzenia jest dużo bardziej satysfakcjonująca przy drukarkach na tusz. Nie można jednak kupować ze względu na cenę. Należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. W tej kwestii wygrywają drukarki laserowe.

Skutki niskiej cenyOryginalne materiały eksploatacyjne są często bardzo drogie. Warto więc czasem rozważyć zakup tych nieoryginalnych zamienników. Może zdarzyć się, że są one dużo bardziej wydajne, a ich cena jest mniejsza. Zamienniki do drukarek to kartridże produkowane lub refabrykowane przez inne firmy. Refabrykacja polega na odnowieniu już raz zużytych pojemników. Jest to istotna wiadomość dla osób czynnie chroniących środowisko naturalne. W tym wypadku można zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent ceny urządzenia oryginalnego.

admin