Przydatne urządzenia kuchenne

By ułatwić działania w kuchni, wymyślono sprytne sprzęty, o których często nie myślimy. Podgrzewacze do jedzenia, a także obciążniki do obrusu – to codzienni pomocnicy gospodyni.

Dobre wyposażenie kuchni to podstawa. Im więcej użytkowych sprzętów, tym łatwiej zachować porządek i milej przygotowywać posiłki.

Czajnik ceramiczny

Nowe funkcje, nowatorskie technologie, a czasami najłatwiejsze rozwiązania mogą przydać się wszystkim.

Wieczór z przyjaciółmi
Gadżety do kuchni mogą przydać się na wieczorną pogawędkę z koleżankami lub po prostu randkę we dwoje. Fondue to szybki pomysł na interesujący posiłek (kliknij na url). Można zdecydować się na sprzęt zasilany prądem albo stojące na podgrzewaczu. Serowy posiłek miło jest przyrządzić gromadnie, a potem zjeść, rozmawiając. W ramach deseru idealnie nadaje się czekoladowe fondue – truskawki w gorącej czekoladzie to prawdziwa atrakcja.

Zaparzacze do kawy to kolejne urządzenie
Przyrządzenie mocnej kawy na włoski styl zajmuje tylko chwilę. Kawiarka, bo tak nazywa się to urządzenie, jakiś czas temu była w każdym domu, teraz jest designerskim gadżetem dla fanów drogiej kawy. Każdy może zaskoczyć znajomych filiżanką energetyzującego naparu.

Codzienność w kuchni
Elementem prawdziwej sztuki kulinarnej są dobre garnki a najlepiej, jeśli są ładne. Zielone, pomarańczowe, a nawet we wzorki w stylu skandynawskim. Kwiatowe patelnie to też dobry sposób na ożywienie kuchni (opracowanie). Podobnie wybierajmy serwisy obiadowe – nie ma nic sympatyczniejszego niż dobry obiad, artystycznie podany na oryginalnych talerzach. Dobrze także użyć podgrzewacza do potraw. Ciepłe danie stojące na stole, utrzymując temperaturę ze względu na naczynie umieszczone na podgrzewaczach. Poza tym jest seria sprzętów ułatwiających gotowanie. Zwykle brakuje pomysłu na łyżkę, do mieszania dań w czasie gotowania – najlepiej więc nabyć banalną podstawkę.

Kuchenne dzieła sztuki
Od bardzo dawna wiemy, że przybory do kuchni muszą być praktyczne, ale przy okazji mają cieszyć oko. Sztućce, kieliszki, szklanki – mogą być prawdziwymi arcydziełami. W związku z tym nawet zwyczajne posiłki i przekąski można serwować z dumą.

Źródło: Garneczki

A.Z.