Formy do wypieków rodem z Francji, czyli tart

Tarta to przepyszny rodzaj wypieku rodem z Francji, który prędko zdobył sławę na całym świecie. Przyczyną jej powodzenia jest tradycyjny spód z brzegami z kruchutkiego ciasta albo z typowego ciasta francuskiego (niekiedy piecze się tarty z ciasta półkruchego).

Formy do tarty

Źródło: garneczki.pl
Standardowa forma do tarty powinna być owalna i niska, zakończona charakterystycznymi, leciutko karbowanymi krawędziami. Tarta to ciasto, które posiada wprost nieprzebrane możliwości dobrania dodatków. Występuje również w wariantach słodkich, jak i wytrawnych. Jednym z najpopularniejszych odmian tarty przyrządzanej na słodko pozostaje kultowa już tarta Tatin (odwrócone ciasto z jabłkami, serwowane koniecznie na ciepło, wielokrotnie z dodatkiem bitej śmietany), tarta czekoladowa, malinowa czy cytrynowa. W formie na słono przeważnie zajadamy się tartą z kurczakiem, z łososiem, tartą serową lub szpinakową. Zależnie od sezonu znacznym sukcesem cieszą się tarty z różnych owoców i  warzyw sezonowych.

Zapewnieniem dobrego wypieku jest właściwie dopasowana forma na tartę. Na rynku dostępnych jest wiele form do pieczenia, utworzonych z różnorakich materiałów.

Czyż rozpatrywany post nie jest niebanalny? Jeżeli tak twierdzisz, kliknij tu – zalecam tę stronę (http://www.szklarz.net/galeria/kabiny-i-parawany/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok artykuły.

W podstawowym zaopatrzeniu kuchennym na sto procent przyda się forma z blachy ocynowanej bądź forma z blachy stalowej. Korzystnym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie przez producentów nieprzywieralnych powłok wewnętrznych – dajmy na to teflonowych albo xylanowych. Te oferuje np. często typowana przez piekących włoska marka Guardini. Nieprzywieralność form jest o tyle ważna, że kruchutkie ciasto tarty nie potrzebuje stosowania papieru do pieczenia ani natłuszczania formy. Formy do tarty (przykłady znajdziesz tu: ) muszą, zatem zapobiegać przypadkowemu przypalaniu ciasta i być proste w utrzymaniu czystości.

Sporą sławą cieszą się też formy zrobione z silikonu bądź formy ceramiczne.

Ta rekomendowana witryna, ma podobne informacje na opisywany temat, więc nie czekaj, tylko zgłąb dokładnie aktualności na to zagadnienie.

Forma silikonowa do tarty, dzięki swojej elastyczności i gibkości, gwarantuje wyjątkowo komfortowe wyjmowanie gotowego ciasta na talerz czy paterę. Formy silikonowe można zwinąć albo złożyć, co jest kolejnym plusem zwłaszcza w niedużych kuchniach. Natomiast forma ceramiczna do tarty bądź szklane naczynie żaroodporne do tarty nierzadko mogą być też wykorzystywane, jako naczynie do zapiekania o odmiennym przeznaczeniu, w związku, z czym nasz zakup będzie jeszcze bardziej wielofunkcyjny. Bogatą i przeróżną ofertę form do tarty proponuje sklep internetowy

Urzekającym wzbogaceniem naszych doświadczeń z wypiekiem tart mogą być mini-tarty, przeznaczone dla jednej osoby. Do ich przygotowania przydatne nam będą niewielkie foremki do tarty. Na bazie jednego ciasta kruchego umożliwią one przyrządzenia indywidualnych tart z ulubionymi dodatkami dla każdego. Niewielkie tarty na słodko będą reprezentować się niezwykle apetycznie przyozdobione cukrowymi albo czekoladowymi posypkami, delikatnymi kremami czy kolorowymi polewami.

5tka PR & Marketing Szeptany