Formy do ciasta

Dopiero, co na rynku zjawiły się nowiutkie formy do pieczenia. Innowacją nie są kształty form, jednakże tworzywo, z jakich zostały zrobione, czyli silikon. Wynalazek ten stał się nadzwyczaj rozpowszechniony na zachodzie i tym samym gości w wielu domostwach. W naszym kraju foremki te dopiero co zaczęły gościć w naszej kuchni.

Czajnik ceramiczny
Materiał ten nie ma niestety w Polsce, aż tylu wielbicieli, ponieważ dużo osób ma wielkie wątpliwości, jeśli chodzi o bezpieczeństwo zastosowania. Opór ten jest kompletnie nieuzasadniony, gdyż silikon zastosowany do zrobienia form jest wypróbowany i całkowicie niegroźny dla zdrowia. Formy silikonowe od mają bardzo dużą szansę zastąpić pospolite formy do ciasteczek, a to wszystko dzięki niezmiernie praktycznym właściwościom silikonu, które ukażemy w poniższym artykule.

Pierwszym walorem form silikonowych jest ich giętkość. Foremki są wyjątkowo giętkie i miękkie, co powoduje, że można je włożyć wszędzie, nie potrzebują (tak jak blaszane formy) bardzo dużo miejsca. Taka foremka, nie tracąc swojego fasonu, może być złożona i włożona w jakiejś szafie. Cecha ta jest bardzo doceniana przez osoby zamieszkujące kawalerki i posiadające niewielkie kuchnie.

Drugą zaletą tych form jest to, iż w większości nadają się one nie jedynie do pieczenia w dużych temperaturach, ale także do oziębiania i zamrażania. Na rynku dostępne są silikonowe formy do lodu o różnych kształtach i rozmiarach.

Frapuje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Przeczytaj poza tym również inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj architekt wnętrz małopolska.

Miękki silikon dzięki giętkości pozwoli w prosty i prędki sposób wyciągnąć z foremek zawartość.

Bardzo ważną zaletą silikonowych foremek są właściwości nieprzywierające. Forma silikonowa nie musi być smarowana tłuszczem, ani obsypana bułką tartą czy mąką. Trzeba tylko gotową masę z surowym ciastem wlać bezpośrednio do formy. Formy silikonowe do pieczenia są pod tym względem niezastąpione. Dzięki właściwościom nieprzywierającym silikonowe formy są też łatwe do oczyszczania.

Na rynku do kupienia są rozmaite rozmiary i barwy silikonowych form. Foremki silikonowe można kupić zarówno do ciasteczek, babki, tarty jak i wielu, wielu innych wypieków. Silikonowa forma do tarty]umożliwi wyjęcie wypieku bez pokruszenia delikatnego ciasta. Formy z silikonu przeznaczone na maffiny absolutnie znakomicie pozwalają wydobyć gotowe, świeżutkie ciasteczka.

Silikonowe formy są wyjątkowo ekonomiczne, gdyż zapewniają właściwszą cyrkulację powietrza i zmniejszają czas pieczenia. Pozwala to zaoszczędzić koszta energii, a co za tym idzie także pieniążki. Silikonowy materiał gwarantuje równomierne pieczenie, co daje gwarancję udanego wypieku.

Podsumowując silikonowe formy są potrzebne, ekonomiczne, trwałe oraz bezpieczne w użyciu. Zachęcamy na zakupy .

Źródło: Garneczki

A.Z.