Kafetiery włoskie

Kafetiera, lub, jak kto chce, kafetera to urządzenie funkcjonujące na zasadzie ekspresu ciśnieniowego. Obsługa kawiarki jest bardzo łatwa. Należy wyłącznie do dolnego zbiornika wlać wody, tak, aby woda nie zatopiła zaworu, później do sitka nasypać kawę i przykręcić wierzchni zbiornik.

Kawa wykorzystywana do kawiarki winna być średnio przemielona, z kolei najwłaściwszą wodą do sporządzenia kawy w kafetierze jest woda źródlana bądź filtrowana.

[IMG=1403/5326dec3e4c39___kawiarki.jpg|R|ALT=Kawiarki – sklep Kawiarka ciśnieniowa umożliwi w szybki sposób uzyskać wonną, pełną silnego smaku kawę bez konieczności posiadania wielkiego i sporo wartego ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku do nabycia są kafetiery wykonane z różnego rodzaju surowca.

Zajrzyj na moje hiperłącze (http://www.zetpety.pl/kategoria/stoliki/) – tam czeka na Ciebie nowa porcja świeżych postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie fajnie, jeżeli napiszesz swą recenzję.

Najbardziej znana jest kawiarka aluminiowa o ośmiobocznym ukształtowaniu. Standardowa kawiarka włoska to zaparzacz ciśnieniowy zrobiony z wysokiej jakości stopu aluminium. Jak mówią Włosi – kawa z takiej kafetiery aluminiowej jest kawą o bogatych i niezwykłych walorach smakowych. Może i tak, jednak produkty wyprodukowane z aluminium mają fundamentalną wadę – nie działają na kuchniach indukcyjnych.

Wraz z rozwojem przedsiębiorstw produkujących kawiarki, jak i rosnącymi oczekiwaniami klientów na rynku pojawiły się kawiarki stalowe. Kafetiery wytworzone ze stali rozpoczęto produkować w najlepszych włoskich firmach takich jak: Bialetti, Fraboski, GAT, Gnali&Zani. Teraźniejsza kawiarka do kawy nie wyłącznie parzy znakomitą kawę, ale i zdobi kuchnię satynową albo połyskującą stalą najczęściej o najwyższym stopie 18/10. Kawiarka stalowa posiadająca specjalny dysk to kawiarka indukcja, a więc dostosowana do współczesnych kuchni już nie tylko wyglądem, ale również i ergonomią (więcej akcesorii do kawy). We współczesnej kuchni kawiarka na indukcję to rzecz niezbędna do zrobienia fantastycznej kawy na popołudniową chwilę rozluźnienia.

Najbardziej rozpowszechnione pośród kawiarek są oczywiście kawiarki włoskie, wykonywane przez włoskich dystrybutorów.

Chcesz pogłębić swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej materace lateksowe dla dzieci wiadomości.

Niejednokrotnie i z chęcią kupowane są kawiarki Bialetti, które charakteryzują się doskonałą jakością zrobienia oraz różnorodnym wyglądem. Wyjątkowo popularne są również kawiarki mukka oraz kawiarki gat, które też tworzone są z należytą dokładnością. W sprzedaży do kupienia są też przeróżne dodatki do kawiarek przedłużające żywotność urządzeń, takie jak: uszczelka do kawiarki, reduktor do kawiarki, sitko do kawiarki a także zawór do kawiarki. Typowa włoska kawiarka jest świetnym prezentem dla każdego wielbiciela kawy na każdą okazję.

Źródło: Garneczki

A.Z.