Uniwersalność serwisów obiadowych

Jeszcze kilka lat temu słynnym prezentem ślubnym wręczanym nowożeńcom były serwisy obiadowe. Szyk spleciona z praktycznością to niekwestionowany walor tego upominku. Niektórym małżonkom udaje się zachować podarowane serwisy obiadowe w prawie nienaruszonym stanie przez kilkadziesiąt lat.

fondue

Źródło: www.garneczki.pl
Serwisy kawowe – niezbędne w każdym domu
Wzięcie serwisów obiadowych trochę przybladła. Pewnie z tej przyczyny, że coraz mniej osób gotuje we własnym domu. W dzisiejszych czasach prym wiodą jednakże takie naczynia jak na przykład talerze szklane, garnki do gotowania na parze, lub sokowniki. Wskazane jest zastanowić się jeszcze nad serwisami kawowymi. Wiele osób z zapałem pija czarny napój, a to unikalny widok na naszych stołach. Tymczasem znawcy kawy podkreślają, iż smak owego napoju zależy dodatkowo od naczynia, w jakim był on podany. Nie do przecenienia jest również tryb przyrządzenia. W tym przypadku królują ekspresy oraz kafetiery.

Kafetiery – szybka kawa w przednim stylu
Kafetiery to małe przyrządy do zaparzania kawy. Choć wykonane są z rozmaitych surowców, niekiedy niezwykle kosztownych, przeważnie kupowane są te z aluminium. Choć w ojczystych kuchniach króluje szkło (czego przykładem są wszechobecne talerze szklane) nie wymyślono do tej pory kafetery (zobacz ładne kafetery na wykonanej z tego surowca. Kafetiery parzą dużo mniej kaw, aniżeli ekspresy. Są jednakże ogromnie wygodne i pomimo nieco historycznego stylu, kapitalnie prezentują się w nowoczesnej kuchni.

Sokowniki i parowary– moda na zdrowie
Odkąd panuje trend zdrowego żywienia jak również dbania o kondycję popularne stały się sokowniki oraz garnki do gotowania na parze. W sokownikach można przygotować soki zarówno z owoców, jak i warzyw. Można również gotować w nich na parze. Nie funkcjonuje to jednakże w obie strony. Garnki do gotowania na parze (więcej: funkcjonalne garnki do gotowania na parze – służą wyłącznie do tego, do czego nawiązuje ich nazwa. Można jednak na nich przygotować dokładnie wszystko – od warzyw poczynając, na rybach kończąc.

Źródło: Garneczki

k.s.