Jak stworzyć dobrą aplikację, która osiągnie sukces? Obecnie to nie takie proste. Zobacz z jakiego powodu

Posiadając już pomysł jakiego rodzaju aplikację pragniemy stworzyć i w jakim obszarze poszukiwać użytkowników, najważniejsze to skupić swoją uwagę na jednym z istotniejszych elementów, czyli co tak naprawdę będzie ona robić? Powinniśmy zacząć od skutecznego researchu, bo jeśli w tym miejscu popełnimy błędy to kolejna ich naprawa będzie bardzo droga. Jak ją wykonać?

ASUS Eee Slate EP121

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Aktualnie projektowanie (kliknij i zobacz koniecznie – programy cad cam – od polecanej firmy z dziedziny integracji systemów inżynierskich) aplikacji mobilnych to bardziej zaawansowane zadanie niż parę lat temu. Codziennie do sklepów trafia wiele nowych aplikacji, z którymi jesteśmy zmuszeni konkurować o uwagę użytkowników. Stąd też pracując nad zupełnie świeżą aplikacją trzeba skupić się na szukaniu niszy, która jeszcze nie do końca została wykorzystana. Początkowo trzeba zacząć od zidentyfikowania wymagań naszych użytkowników. Tworząc aplikację mobilną nie powinniśmy na nowo obmyślać sposobu rejestracji albo wyglądu profilu użytkownika, jeżeli nie jest to najbardziej istotny element naszej aplikacji.

Mając już konkretną grupę docelową, platformy a także sposób w który ma działać i wyglądać nasza aplikacja, można zabrać się do etapu implementacji. To co wyróżnia najlepsze aplikacje to prostota, design, intuicyjny sposób działania oraz umiejętność dostosowania się do wymagań użytkownika. Tworzenie dobrej aplikacji wymaga wykorzystania natywnych technologii konkretnej platformy. Rozwiązania rodzaju Adobe AIR czy Phone Gap mogą być szybkie na samym początku, jednak na dłuższy czas nie są efektywne, do tego stopnia, że ograniczają możliwości na rozwój.

Stworzenie dobrej aplikacji kosztuje i niestety tych kosztów kosztów nie da się uniknąć. Za 30 tys. zł nie da się zrobić zaawansowanej aplikacji, która będzie dostępna na wszystkie znane platformy. Oprócz samego napisania aplikacji powinniśmy stworzyć grafiki, zrobić backend do jej obsługi, przeprowadzić testy oraz przygotować aplikację do publikacji. Tak działania zajmują dużo czasu. W Polsce niestety dość często oczekuje się od developerów nierealnych rzeczy, za bardzo małe pieniądze. Robienie oprogramowania to proces ciągły i niestety zgadanie się na stałą opłatę za wykonanie całej aplikacji niszczy jej innowacyjność. Rzadko jest tak, że aplikacja od premiery będzie działać tak jak należy.

admin