Program przeznaczony dla księgowych

Zakładając własną firmę, każdy z przedsiębiorców ma podjąć decyzję dotyczącą sposobu prowadzenia działu księgowego i formy opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej księdze przychodów i rozchodów, przedsiębiorca może odnotowywać wydarzenia gospodarcze jakie zachodzą w jego firmie. Podatkowa kpir służy do ustalenia podstawy opodatkowania, za pomocą chronologicznego zestawienia przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej firmy. Ustalenie wysokości podatku dochodowego oblicza się według zasad ogólnych – czyli skali podatkowej tudzież podatku liniowego.

księgowa

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Przepisy prawne narzucają formę oraz sposób prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wśród najpopularniejszych sposobów prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, rozróżnia się: odręczne wpisy operacji gospodarczych; komputerowy program księgowy oraz księga przychodów i rozchodów on-line.Chcąc zaoszczędzić czas, stres i pozbyć się błędów, zw. z odręcznym rejestrowaniem sytuacji gospodarczych, można zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem kpir, który w sposób prosty dokona rejestrów sprzedaży, kosztów oraz obliczy podstawę opodatkowania. Program Kpir online kontynuuj to łatwa, komfortowa i intuicyjna usługa. Całościowy pakiet programów, w 1 aplikacji internetowej dostarcza wszelkich niezbędnych narzędzi do całkowitej obsługi przedsiębiorstwa – począwszy od zarządzania sprzedażą towarów i usług, przez zasoby magazynowe, a skończywszy na obsłudze księgowości KPiR. Intuicyjny interfejs pozwala w łatwy sposób wystawiać faktury VAT i rachunki, spisywać koszty i płatności, generować sprawozdania finansowe spółek, czytaj to raporty itp.
przy komputerze

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Program jest znany na rynku księgowo-podatkowym, już od 25 lat i ulepsza pracę małych i średnich firm jak i biur księgowo – podatkowych.Program polecany jest dla przedsiębiorstw, gdzie używana jest mała księgowość: Księga Przychodów i Rozchodów lub Ryczałt Ewidencjonowany. Na rynku to jedyny program księgowy, który można dowolnie skonfigurować. Można wybrać np.: książkę przychodów i rozchodów, ZUS składki, Zdobądź więcej info środki trwałe, VAT, kilometrówkę. Dzięki temu jest przydatny dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na sposób księgowania. Program jest często aktualizowany i zgodny z obowiązującym prawem. Oprócz tego można również skorzystać z bezpłatnego e-szkolenia, które upraszcza wdrożenie do programu.

admin