Sieciowa baza telefonów komórkowych zgubionych.

Każdy z nas cokolwiek kiedyś zostawił. Mógł to być aparat telefoniczny, czy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zwykle jednak najbardziej boli zguba rzeczy cennych, które zostały skradzione.

rodzina

Autor: Lőrincz Raul
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy sporządzili program, który zredukuje plagę kradzieży komórek (rekomendowana strona).

Masz chęć uzyskać więcej informacji na ten wątek? Jeżeli tak, to odwiedź stronę www (https://e-hunter.pl/pilka-dla-psa-niezniszczalna-kong-ball-extreme), która omawia równie istotne dane – są one bardzo ciekawe.

Pierwsza platforma na świecie, osiągalna za darmo dla każdego, baza online aparatów skradzionych. W przypadku kradzieży, użytkownicy mają trudność z identyfikacją tych urządzeń. IMEI to wyjątkowy numer identyfikacyjny, bądź numer fabryczny, który mają wszystkie telefony komórkowe. Jest to najczęściej kombinacja 15 znaków, jakie można odszukać na srebrnej nalepce z tyłu aparatu i pod akumulatorem. Platforma w prosty sposób uniemożliwi rejestrację skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedania w każdym kraju, gdzie działa baza, jeżeli telefon pozostał w niej zapisany. Jeżeli ktokolwiek będzie próbował podłączyć do sieci, bądź sprzedać skradziony telefon komórkowy, włączony zostanie automatycznie alert, a system przekaże wiadomości o adresie IP, z jakiego próbowano wystawić telefon do sprzedaży w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Sekcja bezpieczeństwa wyśle tę wiadomość do organów ścigania i do operatorów.

reklama

Autor: Lőrincz Raul
Źródło: http://www.flickr.com
Na podobnej zasadzie funkcjonuje baza skradzionych rowerów . Teoretycznie winna istnieć chociaż jedna taka baza w Polsce prowadzona przez policję.

Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim nabywającym rower używany, by nie nabyli przedmiotu skradzionego, również poszkodowanemu, ażeby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.

admin