Najfajniejsze gry sportowe na komputer oraz konsole

Bez wątpienia stworzenie sportowych gier komputerowych było korzystnym posunięciem. Można to obserwować na przykładzie sławy gier takich jak na przykład FIFA. Wymyślenie tego typu gier było pewnego rodzaju połączeniem wielkiej popularności dyscyplin sportowych z powszechnością gier. Sukces takich gier uzależniony jest od rozmaitych czynników.

Należy do nich między innymi kraj, gdzie produkowana jest gra. Jeżeli w określonym państwie dyscyplina sportowa, wokół której kręci się fabuła gry, nie jest szczególnie rozpowszechniona, to można się spodziewać, że także gra nie będzie specjalnie gorąco odebrana. Dobrym przykładem jest gra Deluxe Ski Jumping, będąca ogromnie prostym, schematycznym wręcz symulatorem skoków narciarskich. Gra ta przeżywała na terenie Polski szczyt popularności wtedy, gdy skoki narciarskie były modne ze względu na sukcesy polskiej reprezentacji w tym sporcie. Tego rodzaju tytuły dostępne są zarówno na komputery, jak i na konsole, przykładowo na Playstation 4 (więcej o ps4 tutaj).

pro evolution soccer z kotem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest dużo korzyści, które czerpie się z grania w tytuły o charakterze sportowym. Rzecz jasna nie jest to w stanie zastąpić sportu uprawianego samodzielnie, jednak korzystnych skutków także jest dużo. Jednym z korzystnych skutków tego rodzaju rozrywki, co zresztą można stwierdzić o użytkowaniu gier każdego charakteru, jest ćwiczenie refleksu.

Pamiętaj o tym, że można przejrzeć inne interesujące wątki – należy jedynie na stronie kliknąć w podany link.

W sumie we wszystkich grach należy reagować błyskawicznie. Niewątpliwie duża zaletą grania w gry sportowe jest dobre opanowanie reguł określonej dyscypliny, jeżeli oczywiście gra jest skonstruowana prawidłowo i dokładnie.

Jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, dostępnych także na konsole, jest FIFA. Akcja tej gry rozgrywa się na stadionie piłki nożnej. Zadaniem gracza jest, analogicznie jak w piłce nożnej, wygrać mecz. Popularność tego tytułu wynika w dużej mierze z realizmu, który w różnych odsłonach gry zdołano stworzyć. Nieświadomy obserwator mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z rzeczywistą transmisją rozgrywki. Ostatnią stworzoną do tej pory częścią tytułu jest FIFA 14 (więcej o fifa 2014 na stronie). W tej odsłonie zostało wyeliminowanych sporo błędów z części poprzednich. Część z nich jednak w dalszym ciągu się zdarza, wywołując śmieszne efekty w czasie gry. Mimo to popularność tytułu nie zmniejsza się.

admin