Aparat telefoniczny dla babci oraz dziadka – który nabyć?

Komórkowe telefony z biegiem lat zaprzestają być kompetencją młodzieży jak też dorosłych. Coraz to bardziej mnogą jak też coraz bardziej wymagającą grupą adresatów stają się ludzie starsi.
Nie ma się czemu dziwować, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym tylko do rozrywki i pracy.

Zapewnia kontakt z bliskimi, zaś w wielu nagłych przypadkach może ocalić życie. Jaki musi być telefon dla seniora? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Większość telefonów ma raczej nieduże guziki. W końcu fabrykanci dążą do tego, aby urządzenie było stosunkowo niedużych rozmiarów, ale posiadało przy okazji duży wyświetlacz. W efekcie litery bywają naprawdę malutkie. Niekiedy możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Ale co jeśli ten aparat telefoniczny trafi w ręce osoby starszej, której wzrok nie jest doskonały oraz która nie zna kształtu klawiatury. Telefon dla seniora musi zatem posiadać duże i czytelne guziki, do tego dobrze i jasno podświetlane. Wykonanie przycisków również nie jest bez znaczenia. Z klawiatury musi korzystać się komfortowo oraz pewnie.
IT

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Wyświetlacz. Powinien być z pewnością możliwy do czytania, natomiast wszelkie wyświetlane na nim elementy powinny być doskonale dostrzegalne. Rozmiar nie ma większego znaczenia. Ważne, by cyfry nie były zbyt nieduże. Z tym nie mają kłopotów fabrykanci telefonów dla seniorów. Telefon z dużym ekranem Oferta dostępna pod adresem doskonale spełni swoją funkcję. Widowiskowość, dużo skrótów oraz wizualizacje to fragmenty całkiem zbyteczne. Interfejs powinien być prosty oraz maksymalnie intuicyjny.

Na ekranie głównym użytkownicy powinni znaleźć jedynie najpotrzebniejsze elementy. Poza tym nauka obsługi telefonu nie dla każdego należy do przyjemności. Dla wielu ludzi może być najzwyczajniej karkołomna.

admin