Z jakiego powodu wytwarza się obecnie tak ogromne ilości nowych telefonów komórkowych.

Współcześnie komórki to jeden z najczęściej kupowanych elektronicznych urządzeń. W każdym roku produkuje się na świecie kilkaset milionów aparatów, z których coraz większą część zaczynają stanowić smartfony.

Zapotrzebowanie w takiej ilości wynika z trzech rzeczy. Po pierwsze polityka większości operatorów komórkowych jest taka, że co dwadzieścia cztery miesiące przy nowej umowie są proponowane nowe aparaty. Specjalnie dolicza się je do ceny abonamentu, więc klienci są uradowani za niedużą dopłatą lub nawet za symboliczne kilka złotych dostają najnowszy sprzęt. W praktyce i tak za urządzenie zapłacą co mają zapłacić, pod postacią wyższych opłat, niż w przypadku umowy bez telefonu.

Ale zasada jest taka, że jeżeli dają to się bierze, więc wielu ludzi przeważnie co dwa lata zmienia telefon na nowy, mimo że może nawet tego specjalnie nie potrzebować. Kolejny powód zmian komórek to fakt, że przy niektórych modelach dwa lub trzy lata to maksymalny czas, jaki są w stanie przeżyć, a potem albo ulegają awarii, albo robią się przestarzałe. No i w końcu dochodzi sprawa ambicji, w wielu towarzystwach wręcz się nie można pojawić z komórką, która pochodzi sprzed paru sezonów, więc na bieżąco trzeba zaopatrywać się w najnowsze wersje.

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Efektem praktyk tego typu jest bardzo duża ilość urządzeń, które corocznie kończą w taki czy inny sposób swoje życie. Jeżeli telefon jest jeszcze w miarę sprawny i nie widać na nim zniszczeń, to bez problemów można pomyśleć o jego sprzedaży. Jeżeli się ma trochę czasu, to można wystawić go na aukcji albo w jednym z serwisów ogłoszeniowych, a jeśli komuś będzie zależało na szybkiej sprzedaży, to najlepszym rozwiązaniem będzie skup telefonów wrocław.

W tego typu komisach ostatnio coraz częściej można spotkać zupełnie nowe telefony, nigdy nie używane. Komórkowi operatorzy oferując telefony do umów niekiedy dają atrakcyjne rabaty oraz promocje, wiele osób decydując się na przedłużenie umowy dostaje taki aparat razem z nią, zwłaszcza jeśli będzie on w dobrej cenie. I jeśli takie osoby nie będą potrzebować nowego aparatu, to te nowe po prostu sprzedają.

admin