Co prawdopodobie może łączyć mieszkanie, deski aktorskie, sale koncertową i imprezę? Wszystkie te strefy wymagają profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia

Jeśli rozmyślamy o dużych imprezach koncertowych czy kulturalnych, nieczęsto zauważamy oświetlenie imprez. A to duży błąd. Bez niego nie byłoby jakichkolwiek dyskotek ani wystąpień słynnych muzyków na stadionach.

Oświetlenie imprez przez ostatnie kilkanaście lat przeszło prawdziwą przemianę. Postępowość i technika wślizgnęły się w tę dziedzinę. Teraz w większości wypadków realizatorzy stosują lampy spot lub reflektory LED.

Wiele osób szuka interesujących danych na ten temat problem. Trafnym wyjściem będzie wejść na nasz serwis (http://a-pro.pl/uslugi-elektryczne/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

Lampy spot to lampy punktowe używane do wyeksponowania jakiś konkretnych elementów, rzeczy lub ludzi. Często stosowane są na ekspozycjach lub przy oświetleniu scen. Niektóre posiadają uchwyty i można wtedy decydować co powinny podkreślać swoim oświetleniem. Jedynym ich minusem wydaje się stosunkowo nieduże natężenie światła. Może to powodować potrzebę zamontowania ekstra oświetlenia, żeby w pełni otrzymać wymarzony efekt.

Łódź

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com

Reflektor LED (sprawdź reflektor led) jest bardzo popularny. Źródłem ich oświetlenia są diody. Reflektor LED nie nagrzewa się tak jak tradycyjnażarówka, co jawi się jego ogromną wartością. Jest energooszczędny, a także bardzo żywotny. Te dwa ostatnie punkty mogą być niezwykłą i przychylną przeciwwagą do tylko jednego mankamentu tych reflektorów, czyli ich ceny.

Jeśli jednakże spojrzymy na to, przez ile lat będzie nam pracować zużywając mniej prądu, cena przestaje być minusem, ponieważ rozmywa się w obliczu ogólnego wydawania pieniędzy. Reflektor LED produkuje iluminację ciepłe i chłodne, a to również trzeba wziąć pod uwagę kupując optymalny sprzęt.

admin