Czemu japońskie obiektywy Sigma stanowią obecnie coraz większe zagrożenie dla markowych produktów.

Kupując lustrzankę cyfrową trzeba wiedzieć o tym, że jeśli chcieć się będzie bardziej zająć fotografowaniem, to będzie to raptem wstęp do wydatków.

Najczęściej do zestawu dołączany jest kitowy obiektyw, jaki niejednej osobie już od początku raczej nie wystarcza. Wraz z potrzebami kupowane są kolejne rodzaje obiektywów, czy to do zdjęć z bliskiej odległości, czy fotografowania dalej oddalonych obiektów. Niektóre obiektywy mogą być wielokrotnie droższe od body, lecz dają równocześnie naprawdę spore możliwości. Wiele osób chcąc kupić następny obiektyw ma dylemat, czy wybrać markowy czy może się skusić na jakiegoś niezależnego producenta. To drugie wyjście jest trochę ryzykowne, chyba wybierze się obiektywy Sigma.

Czy zainteresował Cię tekst? Tak? To wyrywamy się z wiadomością, że przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://www.webtec.pl/) do nowych notek pod podanym linkiem.

Ten japoński producent w przeciągu paru lat wyrósł na lidera na rynku optyki fotograficznej, a grono jego zwolenników powiększa się w szybkim tempie. Obiektywy Sigma kuszą przede wszystkim niskimi cenami, często na poziomie połowy tego, co konkurenci, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu jakości.

PQI Intelligent Drive U819V

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
karta graficzna

Autor: Daikin
Źródło: KLIMA-TOP
Decyzję o tym, który z obiektywów wybrać każdy musi podjąć sam, warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach Sigma tworzyła trendy i mocno była z przodu przed konkurentami. Jej standardowa propozycja również jest bardzo kusząca i dla amatorów, i dla zawodowców. Przykładowo obiektyw sigma a 35 f1.4 dg hsm – zobacz sigma a 35 f1.4 dg hsm przez wiele osób jest uważany za najlepszy w swojej klasie, całkowicie dystansując dużo droższe modele Nikona, Sony czy Canona, czyli największych graczy na rynku. Doskonała jakość obrazu i świetne proporcje między jakością a ceną sprawiają, że obiekty ten jest obecnie jednym z najczęściej kupowanych urządzeń z tej grupy. Podobnie dobrze wypada w testach sigma 70 200 2.8. –
Co prawa wielu profesjonalistów ma mu parę rzeczy do zarzucenia, jednak w porównaniu z konkurencją wypada niezwykle pozytywnie, a jednak dwukrotnie niższa cena jest bardzo zachęcająca do zakupu

Tak samo będzie z wieloma innymi modelami tego producenta, zdecydowaną ich większość spokojnie polecić można nawet bardziej zaawansowanym miłośnikom fotografii.

admin