Od aparatu z tarczą do genialnego smartfona. Kilka słów o zmianach w branży telefonicznej.

Jeszcze całkiem niedawno farciarzem nazywano osobę, która była podłączona do linii telefonicznej i miała w mieszkaniu toporny aparat z okrągłą tarczą do wybierania numerów. Innym musiały starczyć wyprawy do budek telefonicznych, których wówczas pełne były ulice miast i miasteczek. Nikogo nie dziwił fakt, że człowiek zawsze miał przy sobie żeton do budki, a tradycyjnym elementem wyprawki każdego dziecka jadącego na obóz była karta telefoniczna.

Wszystko zmieniło się z chwilą pojawienia się pierwszych telefonów komórkowych. Aparaty stacjonarne, uliczne automaty telefoniczne, karty oraz żetony odeszły w niepamięć. Jednak komórki, które weszły do sprzedaży mniej więcej przed kilkunastu laty znacząco odstawały od tych użytkowanych przez nas dzisiaj. Ówczesne typy miały zaledwie kilka monofonicznych sygnałów, małe czarno-białe displeje, dekoracyjne antenki i jedną lub dwie proste gry typu wąż. Jak widać wielka przepaść dzieliła je od współczesnych smartfonów, które natychmiast zdobyły świat i serca ludzi.

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z rozwojem rynku inteligentnych komórek doszło do powstania także kilku innych dziedzin biznesu.

To zagadnienie jest dla Ciebie absorbujące? Zobacz także podobne strony www (http://www.driveoo.pl/blog/monitoring-gps-samochodu-prywatnego/) na ten omawiany wątek, które z pewnością są podobnie wciągające.

Założono liczne firmy zajmujące się tworzeniem aplikacji do pobrania na telefon, których podstawowym celem jest dostarczenie użytkownikom rozrywki oraz uproszczenie im codziennego życia. Są zatem aplikacje z poradami kulinarnymi, aplikacje dla miłośników sportu i osób odchudzających się, konkursy wiedzowe, komunikatory i tak dalej… Ponadto istny boom przeżywają producenci akcesoriów do telefonów. Smartfony są dużo bardziej delikatne i mniej odporne na zarysowania niż dawne pancerne komórki, które w doskonałym stanie przeżywały upadki z wysokości.

Duże wyświetlacze współczesnych telefonów, takich jak na przykład Samsung Galaxy A3 (warto sprawdzić) czy Samsung Galaxy Trend 2 Lite, są zwierciadłem, w którym odbijają się wszelkie wywrotki i obtłuczenia. Zatem każdy świeżo upieczony posiadacz inteligentnego telefonu powinien zakupić odpowiedni i wytrzymały futerał. Jedynie w ten sposób można efektywnie uchronić to kosztowne urządzenie przed zniszczeniem i uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawę. Tradycyjne i internetowe sklepy z akcesoriami telefonicznymi mogą pochwalić naprawdę ciekawym asortymentem etui zaprojektowanych dla wszystkich osiągalnych na rynku modeli. W ich ofertach znajdują się futerały wykonane z rozmaitych tworzyw: gumy, silikonu, tkaniny czy sztucznej skóry – Samsung Galaxy Trend 2 Lite. Gama kolorów i różnorodność form zaskoczy nawet najbardziej wybredną osobę, a koszt poniesiony w związku z zakupem solidnego etui zwróci się już przy pierwszym upadku naszego smartfona.

admin