W jaki sposób przedsiębiorcy będą mogli rozliczyć używanie prywatnych samochodów w celach firmowych.

Wykorzystanie pojazdów prywatnych w celach firmowych jest obwarowane odpowiednimi regulacjami. W chwili obecnej przedsiębiorcy mają dwie możliwości aby to legalnie zrobić, to znaczy albo przekazać samochód do ewidencji środków trwałych, lub też jeździć samochodem prywatnym, a wszelkie rozliczać za pomocą tak zwanej kilometrówki.
Ta właśnie ewidencja jest wymagana w paru przypadkach. Po pierwsze wtedy, kiedy będzie rozliczany prywatny pojazd przedsiębiorcy, pracowników czy używany na podstawie umowy najmu czy użyczenia. Lecz od 1 kwietnia 2014 roku taki obowiązek będą też posiadali podatnicy, którzy będą planowali odliczyć pełny VAT od wydatków na eksploatację i zakup.

Doprawdy spodobał Ci się ten wpis? Bardzo nas to raduje. Więc zapraszamy do następnych newsów – po prostu kliknij w link (http://systemy-pasywne.pl/).

Wówczas kilometrówka prowadzona być musi po to, żeby mieć pełną kontrolę nad przebiegiem pojazdu, tym samym wykluczając możliwość korzystania z niego do celów prywatnych. Regulacje prawne szczegółowo precyzują, w jakiej wysokości i na jakich zasadach można będzie odliczyć koszty związane z samochodem, uzależnione to między innymi będzie od liczby zrobionych autem kilometrów – .

odwzorowanie - firma

Autor: Junta de Andalucía
Źródło: http://www.flickr.com

Prowadzenie kilometrówki nie jest jakąś skomplikowaną rzeczą, gdyż na szczęście przepisy w tym obszarze są dość zrozumiałe i czytelne. Prowadzić ją można w sposób ręczny, a można się również wspomagać narzędziami informatycznymi. Dostępnych jest bowiem sporo rozmaitych programów, zarówno darmowych jak i płatnych, jakie pomagają w wykonywaniu tego obowiązku. Ewidencja przebiegu pojazdu program ułatwi w pierwszej kolejności zapis wszystkich przejazdów i dokonywanych wydatków, oraz automatyczne wyliczenie na tej podstawie kosztów dla księgowości – . Czasami takie programy posiadają wręcz możliwość zintegrowania z programami księgowymi, przez co odpada konieczność przepisywania wszystkiego ręcznie.
Jedną z ważniejszych funkcji, jaką powinien mieć taki program, jest możliwość tworzenia raportów przebiegu i poniesionych wydatków.

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła (http://rfid.zone/historia-rfid/), by zdobyć całkowitą gwarancję, że jakiekolwiek wiadomości uzyskiwane na takiej witrynie są wiarygodne.

Dobrze też, jeśli posiadałby on automatyczne pobieranie wszystkich stawek, przez co nie trzeba będzie o tym myśleć, jeżeli coś się zmieni.

admin