Jaki smartfon kupić? Poradnik po najfajniejszych modelach

Smartfon jest dzisiaj nieodłączonym elementem codziennego życia. Telefony wyposażone w zaawansowany system operacyjny wyparły w ogromnej części tradycyjne komórki. Jednakże mnogość modeli w nadzwyczaj zróżnicowanych cenach a także rozlicznych stopniach zaawansowania, może jednostkom nie znającym się na najświeższych trendach przyczynić nie lada ambarasu.

Mało tego na sklepowych półeczkach można znaleźć trzy systemy operacyjne, jakie zdominowały rynek. Jaki z nich jest idealny? Który system operacyjny wybrać? Są to dosyć trudne pytania, tym bardziej, iż każde rozwiązanie ma tak zaciekłych zwolenników jak również przeciwników. Niniejszy poradnik ma za zadanie przedstawić pozytywy jak także minusy systemów operacyjnych.

nowa generacja smartfonów

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie Android jest systemem najpowszechniej jak też najchętniej użytkowanym przez wytwórców. Możesz go znaleźć w najróżniejszych modelach smartfonów (przykładowo Samsung S6 – najlepsze promocje). Dzięki otwartości systemu, fabrykanci tworzą swe nakładki, w których dodają swe oprogramowania i modyfikacje. Dla jednych to plus, inni uważają to za zaśmiecanie systemu operacyjnego. Prawdą jest, że dla początkujących użytkowników nakładka może być ogromnie pomocnym elementem oprzyrządowania smartfonu.

Ten odnośnik do serwisu automatyzacja procesów biznesowych kieruje do bardzo atrakcyjnej strony, która posiada równie interesujące informacje na omawiany temat.

Jest to najlepszy system dla osób, jakie poszukują taniego telefonu lub też chcą mieć ogromne możliwości konfiguracji. Musimy jednakże pamiętać, że fabrykanci nie spieszą się z aktualizacjami, natomiast sam smartfon może nie zawsze działać zgodnie z oczekiwaniami (dotyczy to głównie niedrogich aparatów). Jednak dzięki ogromnej konkurencji, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych modeli smartfonów, a równocześnie dość mocno zróżnicowanych. W związku z tym pośród smartfonów z Androidem nieomal każdy znajdzie aparat dla siebie.

iOS. To system operacyjny możliwy do zainstalowania jedynie na urządzeniach sygnowanych logotypem Apple (przykładowo Iphone 6S – . Dzięki temu smartfony działające pod kontrolą systemu iOS za każdym razem działają bez zarzutu, albowiem są dopasowane do wymagań oprogramowania i na odwrót – system został zoptymalizowany pod kątem użytych podzespołów. System iOS, jako iż działa jedynie na przyrządach Apple, powinien być wybierany przez osoby, które w jakiś sposób są już powiązane z ekosystemem jednostki.

admin