Oświetlenie LED w domu

Oświetlenie przy pomocy LED-ów cieszy się coraz większym uznaniem. Jest to wariant oświetlenia, które niebagatelnie obniża zużycie energii, a równocześnie wyrób ekologiczny. Podczas produkcji oraz w gotowych fabrykatach nie ma toksycznych substancji.

led

Autor: Angel Breton
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnych aranżacjach sposób oświetlenia wnętrz odgrywa bardzo ważną rolę. Większość z nas lubi, kiedy w pomieszczeniu znajduje się wiele rożnych źródeł światła do wyboru. Wtedy zależnie od sytuacji z łatwością wybierzemy odpowiednią opcję. Dlatego, na przykład w salonie montuje się oświetlenie główne – przeważnie w formie oczek oświetleniowych w suficie, lampy wiszące nad stołem jadalnym przewodami zobacz (odsyłam do tego serwisu) stolikiem kawowym, oraz kinkiety ścienne lub lampy stojące – (link do artykułu).

Taśmy LED z kolei najczęściej stosowane są do oświetlenia obniżanych sufitów, wnęk, szaf i przestrzeni między szafkami wiszącymi a blatem w kuchni. Interesujące efekty, takie jak np. zmiana koloru światła elektronika (sprawdź przykłady) jego intensywności, pomagają uzyskać praktyczne akcesoria LED.

Należy wiedzieć, że największy wybór tych produktów jest w sieci. Dzięki temu możemy zamówić wszystkie potrzebne elementy instalacji LED taniej i nie wychodząc z domu.

admin