Jak powstała marka LG? Jakie były jej losy? Czy obecnie jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje w kilku branżach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. Obecnie z racji rozwoju nowatorskich technologii LG najbardziej jest utożsamiany z telekomunikacją, czyli smartfony LG, ale historia marki pokazuje, że oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach 60-tych, czyli w najbardziej dobrym możliwym okresie, ponieważ w tamtym czasie nastąpił bardzo błyskawiczny rozwój elektroniki. To był okres, ażeby wyrobić sobie reputację i markę. W Korei przez całe lata 60. królowały rodzinne produkty.

Jeśli sądzisz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do tej strony – w tamtym miejscu również są zbliżone tematycznie dane, które warto przeczytać.

W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie takie jakie znamy choćby w dzisiejszych czasach, jak telefony komórkowe LG, lecz typ GS-1 – zobacz na stronę.

Dla porządku korzystnie powiedzieć, że aż do lat 90-tych firma LG występowała pod zupełnie innną nazwą – jako GoldStar. Dopiero w 95 roku zmieniono nazwę oraz logo. W tym okresie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, jest to skrót od hasła Life’s Good. LG od momentu tej zmiany zdobyło rynek elektroniki użytkowej, co najlepiej widać po wysokiej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Ciężko dzisiaj odnaleźć dziedzinę, w której firma nie ma swoich reprezentantów.

smartfon

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Aktualnie w LG pracuje aż 170 000 osób, natomiast obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów rocznie – porównaj informacje.

Bardzo niezwykłe jest, że w ciągu pięćdziesięciu lat z małej lokalnej koreańskiej firmy, LG stało się międzynarodowym potentantem oraz wyznacznikiem jakości. Potwierdzają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są teraz popularne, jak i te powszechne, od bardzo dawna w użytku, na przykład lodówki LG. Marka LG jest już więc bardzo znana na całym świecie, zapewnia jakość oraz pewność, iż każdy nowy produkt będzie działał niezawodnie. To dlatego tak wiele osób korzysta z produktów LG. Nie dość, iż są najlepsze jakościowo, to również ich cena nie jest wygórowana, więc wielu z nas może sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki temu też firma LG jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Jest to znak korzystnych cenowo zakupów, jak i jakości, która oznacza, iż określony produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.

admin