Selfie, czyli polecane akcesoria do telefonów

Współczesne telefony już bardzo dawno temu przestały być urządzeniami, które służą nam wyłącznie do dzwonienia i pisania popularnych sms-ów. Aktualnie telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Na ten przykład możemy dzięki nim posłuchać muzyki, ponieważ każdy nowoczesny smartfon ma możliwość odtwarzania mp3, odbierania radia oraz dostęp do Internetu, dzięki czemu mamy możliwość słuchać muzyki w każdym miejscu i o każdym czasie. Dzięki owemu dostępowi do globalnej sieci cały czas mamy oczywiście możliwość wyszukania każdej niezbędnej wiadomości, kontaktu z najbliższymi poprzez facebooka lub pocztę. Smartfona bardzo często używamy również jako aparatu foto, dzięki któremu szybko i w każdym miejscu zrobimy fotkę, uwieczniając daną wyjątkową chwilę, aby cieszyć się nią później.

akcesoria do telefonów

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonanie fotek przy pomocy telefonu nie jest dziś żadnym kłopotem. Zwyczajnie wybieramy w opcjach naszego smartfona ikonkę odpowiadającą za zdjęcia i już po chwili możemy robić fotografie. Co ważne, dzięki temu, że posiadamy aparat fotograficzny w smartfonie, mamy możliwość robić fotki oraz natychmiast zamieścić je w necie.

Bardzo popularne są już nie wyłącznie zdjęcia wykonywane komuś albo czemuś, ale robione samym sobie.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis pozycjonowanie stron angielskich, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które też będą interesujące.

Fotografie tego rodzaju, robione „z ręki”, czyli tak zwane selfie czy „słitfocie”, zyskały rozgłos dzięki mediom społecznościowym, w tym Instagramowi. Takie fotki zazwyczaj są wykonywane w celu pochwalenia się nową fryzurą, makijażem czy ubraniami. Ale czasami też tego typu fotki mogą

selfie

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com

okazać się największą pamiątką, gdy na przykład uwiecznimy dzięki nim nasz udział na jakimś niezapomnianym koncercie naszego idola, a jeszcze większe znaczenie będzie miało zdjęcie, na którym będziemy my oraz nasz idol.

Zdjęcia z ręki są już tak popularnym zjawiskiem, że powstaje nawet dodatkowe wyposażenie do telefonów komórkowych, które pozwala na jeszcze łatwiejsze i szybsze robienie tych zdjęć. Przykładem są tu tak zwane selfie stick, czyli przyrządy , które przypominają krótki wysięgnik lub kij z uchwytem, do którego możemy przymocować naszą komórkę, co pozwoli na objęcie większym zasięgiem tego, co będziemy chcieli sfotografować.

Jak można zauważyć, technika wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom. Jeśli więc jesteśmy fanami selfie a wykonywanie zdjęć „z ręki” nie jest nam obce, powinniśmy zaopatrzyć się w selfie stick, aby znacznie uprościć sobie te czynności.

admin