Jak oświetlenie LED zdobyło tak ogromną popularność w ostatnich latach, jak zasilać takie układy.

Oświetlenie LED szturmem wdarło się do naszych mieszkań oraz domów. W ciągu zaledwie kilku lat żarówki wykonane w tej technologii są dzisiaj najbardziej popularnym źródłem oświetlenia, zupełnie zostawiającym w tyle pozostałe technologie. Trudno się temu dziwić, bo mają one duże zalety, co coraz chętniej będą doceniać klienci.

żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie oświetlenie będzie znacznie ekonomiczniejsze, diody jakie są w nim wykorzystywane zużywają bardzo niewielką ilość prądu. Przy tradycyjnych żarówkach duża część energii była tracona w postaci ciepła, mogło to być nawet osiemdziesiąt procent.

Skoro chcesz jeszcze bardziej przeanalizować omawiany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/kasety-sterownicze/) – są tam ciekawe publikacje.

Przy żarówkach LED te proporcje są zupełnie odwrotne, a bardzo dobrze można to później zobaczyć na rachunkach za energię elektryczną. Kolejną zaletą oświetlenia typu LED są jego bardzo duże możliwości. Używa się go jako standardowych żarówek, we wszelakich lampach, lecz to tylko jedno z zastosowań. Bardzo popularne przykładowo są najróżniejsze taśmy, bardzo elastyczne i dające bardzo duże możliwości aranżacyjne. Można nimi dekorować meblowe szafki, sufity, ściany a nawet podłogi i schody.

Diody LED w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł oświetlenia będą wymagać zasilania o niewielkim napięciu. Najczęściej wynosi ono 12V i takie właśnie zasilanie (odnośnik do serwisu) jest konieczne do ich prawidłowej pracy. Dobre wybranie zasilacza ma bardzo duży wpływ nie tylko na jakość świecenia, ale również na długość życia układu, z tego też powodu należy to zrobić z rozsądkiem. Wielu ludzi kupując transformator LED przede wszystkim się kieruje ceną, ona jest dla nich najważniejszym aspektem.

Jednak w tym przypadku sprawdza się stara maksyma, że chytry dwa razy traci, i należy wprost powiedzieć, aby tanich zasilaczy po prostu unikać. Przede wszystkim mają one słabe parametry i zwyczajnie będą regularnie niszczyć diody. Do tego poziom dostępnych zabezpieczeń, o ile będą jakiekolwiek, jest mizerny, to również przemawia za tym, żeby takie urządzenia sobie darować. Najlepszy będzie sprawdzony model znanej firmy, on na pewno da gwarancję bezawaryjnej, długiej pracy.

admin