Aranżujesz kuchnię? Poznaj możliwe metody na zabudowę piekarnika

Jeżeli jak większość rodzin sporą część czasu spędzasz w kuchni, powinieneś pomyśleć nad jej właściwym urządzeniem, aby gotować z chęcią. Jednym z najważniejszych pytań jest sposób zamontowania piekarnika, który jest popularnie używanym sprzętem podczas sporządzania potraw. Bez względu na to, którego producenta piekarnik wybierzesz, np. piekarnik Beko, możesz wybrać dwie podstawowe metody na jego zabudowę.

kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zainstalowany pod blatem – . Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, szczególnie w małych kuchniach, gdy nie mamy zbyt wiele możliwości na ustawienie mebli. Nad piekarnikiem zwykle usytuowana jest płyta do gotowania, na przykład płyta gazowa, co razem z piekarnikiem tworzy miejsce do gotowania oraz do pieczenia. Jeżeli mamy większą powierzchnię do wykorzystania, warto jest wybrać bardziej nowatorskie rozwiązania i usytuować piekarnik na wysokości oczu. Warto jest umieścić go w otoczeniu innych urządzeń, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będą znajdować się w jednym miejscu, w drugiej części kuchni natomiast można urządzić miejsce do robienia posiłków. W tym wypadku najlepszy jest układ wyspowy. Na wyspie można również przekąsić szybki lunch czy podać dla dzieciaków kolację, w czasie gdy my będziemy gotować obiad na kolejny dzień. Na jakiej wysokości zamontować piekarnik? Zależy to głównie od osobistych preferencji, ale najlepiej sprawdza się wysokość kilka cm poniżej łokci, aby można było bez kłopotu wkładać oraz wyciągać potrawy. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się pochylać, a i wsadzanie blach do za wysoko umieszczonego piekarnika może robić niemałe trudności. Ostatnimi czasy popularne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co umożliwia doskonale wykorzystać przestrzeń oraz mieć po ręką różne naczynia konieczne do pieczenia, na przykład brytfanki.

kuchnia i jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Myśląc o kuchni musisz kupić także pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu oraz wilgoci, jakich nie da się ustrzec w czasie gotowania – . Ciężko byłoby się bez niego obyć, a dzięki szerokiej ofercie oraz różnym rodzajom okapów każdy klient znajdzie taki, jaki będzie odpowiadać wystrojowi jego kuchni. Jeśli np. masz kuchnię otwartą na salon, wybierz okap szczelinowy, jaki nie brudzi się tak jak normalny okap, zatem wygląda atrakcyjnie.

admin