Czy ekrany LED jako reklamy produktów gwarantują lepsze docieranie do potencjalnych klientów?

Docieranie do jak najszerszego spektrum możliwych odbiorców dzięki wykorzystaniu ekranów LED stało się powszechnym działaniem kilka lat temu. Ruchome reklamy na tablicach lub ekranach nie muszą jednak okazać się pewną i trafioną inwestycją – powodzenie kampanii marketingowej zależy od kilku zmiennych na raz.

Trafne jest przekonanie marketingowców, iż klient XXI wieku to człowiek otwarty, oczekujący nowoczesnych rozwiązań, które są zarazem użyteczne i nieprzeszkadzające np. przez niejasną instrukcję obsługi. Ekran LED jako narzędzie reklamy i wpływu na klienta nie jest już dzisiaj innowacją, jakkolwiek wciąż okazuje się perswazją trafiającą do klientów.

ekrany LED

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Stwierdzenie, iż reklama świetlna którą pokazuje ekran LED lub też telebim jest uniwersalna i trafiająca do klienta, było trafne bardziej kilka lat temu. Specjaliści od marketingu, szczególnie strony graficznej, ostrzegają wchodzących na rynek inwestorów, że niewkalkulowanie pewnych spraw obraca się w przeszacowaną inwestycję.

Nie chodzi tutaj tylko o zainstalowanie ekranu, z którego reklama „zwróci” się w postaci przyszłych klientów, lecz po dłuższym niż wyliczono czasie. Nie da się także określić efektywności reklam świetlnych, która zależy od kilku zmiennych. Kluczowe wśród nich są kampania reklamowa i lokalizacja ekranu . Na przykład „pasek” LED o wysokości 20 centymetrów i długości dwóch metrów wyniesie inwestora około dwóch tysięcy złotych. Za taką kwotę mielibyśmy billboard lub (źródło artykułu) tablicę ogłoszeniową o wiele pokaźniejszych rozmiarach, o masie ulotek wręczanych w centrach miast nawet nie mówiąc.

Dioda led niebieska

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Dla upewnienia się w kwestii zakupu ekranu lepiej skorzystać z porad fachowców od marketingu czy inwestorów, którzy zdążyli doświadczyć kupna i spłacania się inwestycji z ekranu.http://rfid.zone/rodzaje-chipow-rfid-ze-wzgledu-na-czestotliwosc/ (pozostałe informację dostępne na tej stronie)Wymiana poglądów i nowinek technicznych to jedna strona medalu, w przypadku umiejscawiania ekranów na gruntach lub dachach istniejących budynków wymagane jest posiadanie stosownej zgody albo spisanie zgłoszenia. Pozostają też sprawy czysto finansowe, w przypadku udanej lokalizacji warto zastanowić się nad zakupem droższego ekranu, jak odwiedź witrynę. Istotne aby wielkość szła w parze z jakością. Migające światła i powtarzające się usterki będą odebrane jako antyreklama.

admin