Rynek pracy w informatyce – jak wygląda obecnie, jakie są wynagrodzenia i szanse na rozwój.

Zawód informatyka jest dzisiaj jednym z najbardziej rozchwytywanych, ocenia się że na pracowniczym rynku już w tej chwili jest niedobór kilkuset tysięcy inżynierów, a ich ilość będzie bez przerwy rosła. Wprawdzie duża część uczelni otworzyła jakieś kierunki związane właśnie z nowoczesnymi technologiami, ale bez przerwy liczba absolwentów jest zbyt mała.

Komputer w firmie

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to odbicie na rynku pracy – firmy biją się o dobrych ludzi, podbierają ich od siebie i kuszą ogromnymi pieniędzmi. Zresztą widać wyraźnie, że informatycy są jednym z najlepiej wynagradzanych profesji, a wykwalifikowani specjaliści rzeczywiście mają duże możliwości jeżeli będzie chodzić o negocjacje pensji i bonusów – kliknij w link.

Przyglądając się jednak nieco bliżej charakterowi tego zawodu okazuje się, że nie zawsze jednak jest to tak różowo, jak mówią powszechnie spotykane opinie.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne nasze strony (http://www.inoffice.pl/biuro-wirtualne/), gdyż przedstawiają one zbliżony temat, więc z pewnością Cię zafascynują.

Poza świetnie zarabiającymi specjalistami są także informatycy, jacy zarabiają niewiele ponad pensję minimalną – wszystko tak naprawdę zależy od ich doświadczenia, a także firmy, w jakiej są zatrudnieni.

Powszechnie wiadomo, że na duże zarobki liczyć można w dużych miastach, i jednak jest to prawdziwe, szczególnie jeżeli chodzi o zawód informatyka. Największe miejscowości, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław proponują naprawdę dużo – w nich właśnie otwierają swoje oddziały filie największych światowych firm, i praca tam faktycznie daje spore korzyści. Automatycznie ciągnie to zarobki w małych firmach, które chcąc mieć najlepszych ludzi muszą dopasować wysokość zarobków do realiów panujących w danym miejscu.

Jeśli musisz poznać analizowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj i zdobądź użyteczne info (http://abk.pl/) również w analogicznym serwisie.

laptop

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
W małych miasteczkach już niekiedy tak dobrze nie jest, i za taką samą pracę jaką ktoś wykonuje w Poznaniu czy Warszawie zarabia się jednak znacznie mniej. Jeżeli ktoś nie chce pracować dla innych, tylko na własny rachunek, to także ma taką okazję – freelancerzy są coraz bardziej cenieni, sami poszukują oni zleceń i projektów dla siebie, i czasami po zdobyciu odpowiedniej renomy rzeczywiście mogą sporo zarobić, a nie będą przywiązani do etatu i mogą bez żadnego ograniczenia dysponować swoim życiem.

admin