W jaki sposób wybrać najlepszy odbiornik telewizyjny czyli krótki przegląd oferowanych dzisiaj telewizorów

Jednym z częściej spotykanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach są telewizory. W ostatnich latach bardzo uległy zmianie technologie wykorzystywane podczas ich produkowania, miejsce wielkich, pękatych odbiorników z kineskopową lampą zajęły zgrabne, płaskie telewizory LED, LCD albo plazmowe. Praktycznie wszystkie one wyglądają podobnie, lecz dane modele różnią się sporo funkcjonalością, jakością obrazu i parametrami, a co będzie się z tym wiązać, także cenami.

telewizor

Autor: Philips
Źródło: Philips
Tanie i w związku z tym najczęściej wybierane są telewizory samsung mające matrycę LCD. Jakość wyświetlanego obrazu w nich najwyższej jakości nie będzie, mają też niezbyt szeroki kąt widzenia, lecz dla osób nie mających zbyt dużych wymagań w zupełności będą spełniać swoją rolę. Bardzo dużym plusem telewizorów wykonanych w tej technologii jest niska cena, dzisiaj całkiem przyzwoity samsung tv z przekątną czterdziestu cali można kupić za półtora tysiąca złotych, co jeszcze kilka lat nie było możliwe – Sony.

Dużo lepszą jakość obrazu, ładniejsze wyświetlanie czarnego i jakość barw gwarantują plazmowe modele.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam wypożyczalnia sprzętu snowboardowego białka tatrzańska pozostałe wiadomości na omawiany wątek, które będą równie wciągające.

Są one trochę droższe od telewizorów LCD, ale dają dużo lepsze parametry, co z pewnością zauważą wielbiciele dobrego kina czy amatorzy sportu. Nie występuje w nich także problem z kątami widzenia, dzięki czemu obraz będzie zawsze widoczny ze wszystkich miejsc w pomieszczeniu, oraz z rozmazywaniem przy bardziej dynamicznych scenach.

telewizor

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Niezwykle popularne pośród klientów z tej rodziny urządzeń są telewizory sony, firma ta od lat przoduje jeżeli chodzi o zastosowanie w oferowanych telewizorach najnowszych rozwiązań technologicznych. Najdroższymi, choć zyskującymi bardzo dużą popularność telewizorami są telewizory z matrycą LED. Łączą one w sobie wszystkie zalety poprzedników, a oprócz tego są bardzo cienkie, przez co bardzo elegancko prezentują się w nowoczesnych salonach. Urządzenia LG oparte o tę technologię bez przerwy dużo kosztują, ale różnice pomiędzy innymi odmianami cały czas się zmniejszają i można się spodziewać, że w najbliższym czasie ceny mogą spaść – zobacz ofertę.

admin