Jak wybrać najlepszy model telewizora czyli krótki opis dostępnych obecnie w sklepach urządzeń i technologii.

Telewizory są jednym z najczęściej spotykanych urządzeń elektronicznych w większości domów. Do niedawna jeszcze w salonach prężyły się dumnie ogromne telewizory kineskopowe, jednak postęp technologiczny spowodował, że zupełnie zostały one zastąpione przez nowe urządzenia. Charakterystyczną cechą dzisiejszych telewizorów jest to, że nie mają one lampy kineskopowej, dzięki czemu bez większego problemu można się je ustawić na niedużej szafce albo zawiesić na ścianie. Bardzo również się zmieniły technologie, kineskopy ze szkła zostały zastąpione nowoczesnymi matrycami, które dają dużo lepszą jakość obrazu.

telewizor marki Samsung

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym sprzedawane dzisiaj w sklepach samsung telewizory posiadają ogromną ilość przydatnych funkcjonalności, o których starsi bracia tylko mogli pomarzyć. Normą powoli już jest możliwość podłączenia do internetowej sieci, czy też funkcja Smart TV, a także wysoka rozdzielczość HD, która umożliwia oglądanie coraz większej liczby programów emitowanych w tym formacie. Bardzo zmalały także ostatnimi czasy ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG zakupić już można za mniej niż dwa tysiące, kilka lat temu ceny za takie urządzenia były znacznie wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można odnaleźć tutaj – telewizory LCD na

kot oglądający tv

Autor: JKehoe_Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na rynku konkuruje ze sobą kilka różnych technologii. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu telewizory LCD, ich główną zaletą jest niska cena i zużycie prądu. Bardzo dobrze będą się nadawać do zwykłego, codziennego oglądania, lecz jakością obrazu nieco odstają od swoich konkurentów. Dużo lepsze parametry obrazu będą miały wersje plazmowe, w nich klienci przede wszystkim cenią doskonałe odwzorowanie czarnego i najlepsze kąty widzenia, jak na przykład tutaj – telewizory marki LG.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Podobne informacje zobaczysz również tutaj wypożyczalnia sprzętu narciarskiego białka tatrzańska.

Ten typ telewizorów doskonale nadaje się do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najbardziej cenionych na rynku producentów z tej grupy urządzeń jest samsung, jego urządzenia są wysoko oceniane przez konsumentów. Kilka lat temu pojawiła się na jakiś czas kolejna technologia, czyli 3D, mogło się wydawać że zdobędzie ona dużą popularność, ale klienci mało chętnie ją przyjęli i zaczyna ona odchodzić w zapomnienie.

admin