Domowe systemy alarmowe

Zastanawiasz się jaki alarm do domu wybrać? Remont to sposobność, żeby wyekwipować dom w centralę alarmową a także czujki ruchu. A może postawisz na alarm bez kabli. Należyte zamki a także drzwi przeciwwłamaniowe na pewno są ważkim elementem ochrony domku, jednakże gdy stoi on na uboczu albo wejście do niego nie jest dobrze dostrzegalne z ulicy, włamywacz może powoli pracować nad ich sforsowaniem. I raczej dostanie się do środka.
Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem i solidnymi drzwiami – łatwiej jest przecież wejść przez okno. Sposobem na utrudnienie mu działania może być wyposażenie domku w instalację alarmową. Już sama informacja o tym, że dom jest zabezpieczony alarmem (tablica z ostrzeżeniem czy widoczny element systemu alarmowego), nierzadko wystarcza, ażeby zniechęcić potencjalnych złodziei.alarm
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Układ alarmowy SSWiN. Przez speców określany jest skrótem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Jest to całość urządzeń służących do demaskowania i sygnalizowania wejścia bądź jego próby czy też obecności jednostki do tego nieuprawnionej - www.azkomp.pl/monitoring-i-alarm (kup alarmy GSM)/. Za stosowny do domu mieszkalnego uznawany jest system zapewniający trzeci stopień ochrony, zatem wykrywający: otwarcie okien i innych zamknięć monitorowanego obszaru, penetrację drzwi i innych zamknięć ochranianego obszaru bez ich otwierania; poruszanie się w chronionym obszarze (pułapkowo); atak na aparaty lub miejsca szczególnie zagrożone.

System złożony jest z kilkudziesięciu elementów – centrali alarmowej, czujek, sygnalizatorów – które trzeba ze sobą powiązać. Służące do tego przewody przechodzą przez nieomal wszystkie pomieszczenia - http://www.azkomp.pl/serwis-komputerowy/. Z tego wypływa najogromniejszy problem z montażem alarmu – nikt nie pragnie, ażeby kable były widoczne, dlatego ukrywa się je tak jak w przypadku każdej instalacji elektrycznej – najprawidłowiej pod tynkiem. Generalny remont jest przeto dobrą okazją do montażu instalacji alarmowej.


Są także systemy alarmowe radiowe. Czy zatem nie lepiej zdecydować się na taki, zwłaszcza kiedy remont nie obejmuje reperacji ścian? Z pewnością praca jest wtenczas prostsza, ale musimy brać pod uwagę, iż przyrządy komunikujące się z sobą drogą radiową są drogie, a ich działanie względnie łatwo zakłócić. Już dziś wbij w wyszukiwarkę wyrażenie: alarmy Katowice bądź naprawa komputerów Katowice ażeby poczuć się bezpiecznie.