Idealne krzesła do zajęcia przy komputerze

Jeżeli spędzamy dużo czasu siedząc przed laptopem musimy mieć na uwadze, że nie jest to dla nas zbyt zdrowe. Z tego powodu naprawdę dobrze, żebyśmy pamiętali o tym, by właściwie przygotować sobie miejsce pracy. Istotne jest, żeby mieć porządne biurko i wziąć pod to na czym siedzimy. Jeżeli, zmiana biurka jest dość trudna, to kupno krzesła jest łatwiejsze. Dlatego powinniśmy kupować takie krzesła komputerowe, które pozwolą nam w odpowiedni sposób dostosować naszą pozycję ciała, w czasie spędzania długich godzin przy laptopie. A producenci, naprawdę się postarali i możemy zakupić wiele różnych modeli krzeseł.

laptop

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno każdy znajdzie krzesło odpowiednie dla siebie. Nieistotne czy to będzie osoba młodsza, czy starsza. Pośród tego asortymentu nie możemy narzekać na brak opcji. Z tego powodu powinniśmy sprawdzić czy aby na pewno krzesło, które posiadamy pasuje do naszego ciała. Owszem, może jak mieliśmy piętnaście lat to dane krzesło było dobre, ale jeśli podrośliśmy to musimy krzesło wymienić. Obecnie trzeba zainwestować nawet spore pieniądze w krzesło do komputera, bo owe krzesła możemy dostosowywać pod względem wysokości, jak też stopnia nachylenia oparcia. Wszystko w zależności od tego, kto w danym momencie siada na krześle. Tak, więc możemy wydać parę groszy więcej, by krzesło było dla nas odpowiednie teraz i za parę lat również.

Kiedy pobolewa nas kręgosłup może warto…

Ludzie, którzy mają pracę siedzącą często uskarżają się na bóle kręgosłupa. Bardzo trudno jest wysiedzieć osiem albo i dziewięć godzin przed komputerem. Często zapominamy o tym jak powinniśmy siedzieć. Dlatego powinniśmy posiadać do dyspozycji fotele na ból kręgosłupa. Takie fotele, sprawiają, że przyjmujemy odpowiednią pozę przy siedzeniu. To dobre dla kręgosłupa. Ale poza takim fotelem warto pamiętać o ćwiczeniach. Dobrze, co najmniej raz na dwie godziny chwilę się porozciągać. Wstać z krzesła i zrobić kilka skłonów.

Studenci, komputery

Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu

A jeśli nie wiemy, jakie ćwiczenia odpowiednio wpłyną na nasz kręgosłup, to można zawsze pójść do doktora i poprosić o przedstawienie jakiejś gimnastyki, która być może zminimalizuje ból kręgosłupa. Poza tym jeśli pracujemy przez wiele godzin przed komputerem, to najlepiej byłoby, gdybyśmy po pracy jednak zostawili komputer (zobacz pogotowie komputerowe gdynia ) w spokoju, ani też nie siedzieli przed telewizorem, bo to źle wpływa na kręgosłup. Lepsze okaże się wyjście na basen albo pójście na spacer.

admin