
Jak jednak wybrać konkretne podzespoły, a przy tym zharmonizować z naszymi potrzebami? Powinno się zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć. W następnej kolejności możemy prowadzić prace nad unowocześnieniem czy też ustalaniem pozostałych elementów komputera. Są osoby, dla których obudowa ma pełnić funkcję przede wszystkim ochraniającą i ułatwiającą pracę. Ich oczekiwania to solidna i w miarę szczelna budowa, zapewniająca ochronę znajdujących się wewnątrz elementów. Obudowa do komputera, jeśli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi wobec tego posiadać co najmniej dwa wejście USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive (wejdź), wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Niektóre wyposażone są także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.
Jeżeli interesują Cię opisywane w tym tekście tematy i masz chęć poczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu Do czego jest mi potrzebne GA4?!
Czasy, kiedy obudowa komputera była jedynie prostą i pospolitą konstrukcją z szarego plastiku oraz blachy, a spora ilość komputerów zamykana za drzwiami szafek – odeszły w zapomnienie. Obecnie użytkownicy nie mają z tym problemu. Przede wszystkim – choć założenia konstrukcyjne pozostały niezmienione – obudowa komputera jest nie tylko elementem stabilizującym cały zestaw podzespołów, lecz posiada również interesujący wygląd i bogatą kolorystykę. Typowa obudowa komputerowa dostępna w sklepach jest zazwyczaj czarna, ale jak najbardziej istnieje możliwość wyboru zupełnie innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. Obecnie producenci proponują różnobarwną kolorystykę, oraz dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych modelach wmontowany jest także niewielki wyświetlacz LCD. To oznaka tego, iż z (pozornie) błahego tematu jesteśmy w stanie uczynić wyrafinowaną sztukę.