Nowy design Twojego sprzętu komputerowego czyli dobieramy obudowy komputerowe

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu poświęca się zdecydowanie zbyt uwagi. Niemniej jednak forma wykonania i stosowny dobór materiałów odgrywa nie mniejszą funkcję niż kształt czy też specyfikacja komputera. Warunkują one przecież nie tylko odpowiednią wentylację lub cichą pracę komputera ale również sam komfort użytkowania naszego „sprzętu”.

Obudowy Lian Li

Autor: silentworks
Źródło: silentworks

Jak jednak wybrać konkretne podzespoły, a przy tym zharmonizować z naszymi potrzebami? Powinno się zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć. W następnej kolejności możemy prowadzić prace nad unowocześnieniem czy też ustalaniem pozostałych elementów komputera. Są osoby, dla których obudowa ma pełnić funkcję przede wszystkim ochraniającą i ułatwiającą pracę. Ich oczekiwania to solidna i w miarę szczelna budowa, zapewniająca ochronę znajdujących się wewnątrz elementów. Obudowa do komputera, jeśli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi wobec tego posiadać co najmniej dwa wejście USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive (wejdź), wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Niektóre wyposażone są także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.

Druga połowa to maniacy komputerowi, dla których technika powinien współgrać z designem.

Jeżeli interesują Cię opisywane w tym tekście tematy i masz chęć poczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu Do czego jest mi potrzebne GA4?!

Czasy, kiedy obudowa komputera była jedynie prostą i pospolitą konstrukcją z szarego plastiku oraz blachy, a spora ilość komputerów zamykana za drzwiami szafek – odeszły w zapomnienie. Obecnie użytkownicy nie mają z tym problemu. Przede wszystkim – choć założenia konstrukcyjne pozostały niezmienione – obudowa komputera jest nie tylko elementem stabilizującym cały zestaw podzespołów, lecz posiada również interesujący wygląd i bogatą kolorystykę. Typowa obudowa komputerowa dostępna w sklepach jest zazwyczaj czarna, ale jak najbardziej istnieje możliwość wyboru zupełnie innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. Obecnie producenci proponują różnobarwną kolorystykę, oraz dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych modelach wmontowany jest także niewielki wyświetlacz LCD. To oznaka tego, iż z (pozornie) błahego tematu jesteśmy w stanie uczynić wyrafinowaną sztukę.

admin