Udajesz się na ślub? Czy w teraźniejszych czasach wypada jeszcze podarować parze młodej coś innego niż pieniądze?

Jeżeli zostałeś teraz zaproszony na wesele, które odbywa się w najbliższym czasie, wtedy bez wątpliwości zastanawiasz się teraz, co wręczyć parze młodej w prezencie. Okazuje się, że obecnie jest to jeden z największych kłopotów, z jakimi muszą się zmierzyć goście weselni. Sprawa komplikuje się bardzo w szczególności w przypadku kiedy nie znasz za dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się właśnie w takiej sytuacji, wówczas przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący tego, co obecnie wypada podarować w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.

Jeszcze parę lat temu na pewno nie miałbyś właściwie żadnych problemów – wówczas zazwyczaj dawało się parze młodej jako podarunek pieniądze. Nie było właściwie żadnych wyjątków od tej zasady – może poza rodzicami pary młodej, którzy najczęściej dają im jakiś duży prezent na nową drogę życia. Także starsze osoby z rodziny często dawały jeszcze prezenty materialne, bowiem za ich czasów taka dokładnie była tradycja.Współcześnie jednak coraz częściej odchodzi się od podarunku w formie pieniędzy. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki podarunek zwykle świadczy o tym, że nie zna się zbyt dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się żadnego pojęcia, który podarunek by ich ucieszył. Dlatego właśnie teraz ciekawe zobacz naszą propozycję stajniaiskra.pl powoli zaczyna się powracać do prezentów rzeczowych, które kategorycznie świadczą o nieco większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie pieniędzy do koperty zajmuje praktycznie kilka chwil, zaś zakup prezentu wymaga już odrobinę większego zaangażowania.

sesja weselna

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wtedy na pewno nie powinieneś się załamywać. Najczęściej państwo młodzi tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Jeśli taką przygotowali, po prostu wybierz coś z niej i zaznacz, że kupisz daną rzecz. Zazwyczaj będą to wszelkiego rodzaju sprzęty AGD – młodzi najczęściej w ten właśnie sposób chcą wykończyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt AGD zwykle jest zresztą świetnym podarunkiem z okazji ślubu. Jeżeli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić właśnie na jakiś nowoczesny sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia – kliknij, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów (suszarki i lokówki) .

admin