Era komputerów

Obecnie komputery są praktycznie wszędzie. Od dziesięcioleci ludzkość zmaga się z groźnymi zarazkami komputerowymi, które mogą sparaliżować sprzęt. Teraz mikroby wyewoluowały i stały się straszliwym narzędziem w rękach krajów i band terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie zdarzają się kradzieże cennych danych oraz próby złamania zabezpieczeń państwowych komputerów.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]

Zarazki internetowe grożą nawet telefonom komórkowym. Z tej przyczyny każda działalność, które gromadzi kluczowe dane, ma przejść audyt jakości informatycznego bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest badaniem całości pracy systemu komputerowego w przedsiębiorstwie. Przeprowadzany przez grupę najlepszym fachowców od kwestii zabezpieczeń. Zdarza się, że nawet najbardziej zdolny administrator, jakiego opłacasz, może popełnić pomyłkę, która może mieć długofalowe konsekwencje.

Internet

Czasami człowiek nie widzi pewnych rzeczy, więc warto opłacić kontrolerów, którzy spojrzą na wszystko świeżym okiem. Wynajmując zespół specjalistów, posiadasz gwarancję, że są to informatycy, którzy mają wykute takie kwestie, jak analiza wymagań czy współczesne zagrożenia sieciowe.

Nie tak dawno w mediach wspomniano o wirusie, który na wiele miesięcy spowolnił irański program zmontowania bomby nuklearnej. Te właśnie wydarzenie wskazuje na to, jak dużo ważnych dla globalnego pokoju (zobacz żyrandol z wentylatorem) miejsc jest zagrożonych ofensywą cyfrową.

Znawcy twierdzą, że o ile rozpocznie się kolejna globalna wojna, będzie się ona zasadzać w dużej mierze na starciach elektronicznych.http://www.galeriaoswietlenia.pl/116-slupki-ogrodowe galeriaoswietlenia.plCzołgi zastąpią zespoły informatyków, którzy będą starali się rozkładać na łopatki kraje i giełdy przez infekcje internetowe. To nie jest scenariusz rodem z filmu science fiction, takie wydarzenie już miało miejsce. Parę lat wstecz grupa rosyjskich hakerów zniszczyła estoński system teleinformatyczny. Tak wygląda przyszłość świata.

admin