Nowoczesna elektronika dookoła nas, czyli jakiego rodzaju urządzenia elektroniczne są dziś używane.

Dzisiaj mało kto wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez urządzeń elektronicznych. W zasadzie większość z nas posiada przy sobie komórkę, czy będzie to starsza klawiszowa konstrukcja, czy też nowoczesny model smartfona. Poza tym w wielu domach znajdują się laptopy, tablety czy też komputery stacjonarne, a także inny sprzęt, taki jak przykładowo telewizory czy konsole do gry. Jednak dzisiaj typowy czas życia takich sprzętów to co najwyżej kilka lat.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieje się tak z kilku powodów, przede wszystkim są one tak bardzo skomplikowane, że zwyczajnie się po tym pewnym czasie mogą popsuć, a naprawy przeważnie nie są opłacalne. Druga rzecz, to dość szybko się starzeją i nie radzą sobie z aktualnymi programami, przez co wiele osób zwyczajnie je wymienia na nowsze modele. Zwłaszcza będzie to widoczne na rynku tabletów i smartfonów, gdzie kilka lat to w zasadzie przeskok o całą epokę sprzętu.

Powiększa się ilość pamięci, ilość rdzeni w procesorze, wypuszczane są kolejne wersje systemów operacyjnych, a poza tym programy i gry, jakie na starszych generacjach sprzętu będą kiepsko działać. Producenci tabletów oraz smarftonów prześcigają się w coraz nowocześniejszych konstrukcjach, dodając wiele przydatnych użytkownikom funkcji. Na przykład nowy smarfton sony xperia e to typowe urządzenie z 4G pamięci i 3,5 calowym dotykowym ekranem. Jednak może on zaoferować bardzo interesującą, wbudowaną przez producenta aplikację Walkmen, dzięki jakiej można w wygodny sposób słuchać muzykę i zarządzać piosenkami.

sony xperia

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Za to nexus 7 (ciekawy wpis), flagowy model tabletu od firmy Google, to obecnie jeden z najbardziej popularnych sprzętów oferowanych w swoim segmencie. Ma on cztery wydajne rdzenie i 32 G pamięci, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające projektowanie aplikacji mobilnych powinny na nim działać bez większych problemów, bez zacinania się i przestojów. Świetnie zaprojektowany ekran będzie wyświetlał wszystkie detale i doskonale odwzorowuje kolory, a wygodna, funkcjonalna obudowa zapewni dużą wygodę podczas użytkowania.

admin