Parę refleksji na temat komputerów i komputeryzacji, która pochłania coraz więcej aspektów ludzkiego życia

Komputery są dzisiaj w tak powszechnym użyciu, że w każdym mieszkaniu jest przynajmniej jeden taki sprzęt, a czasami nawet każdy z domowników ma swoją własną maszynę. Postęp w informatyzacji przyczynił się do tego, że nowoczesny komputer przybiera coraz mniejsze wymiary: jeśli niegdyś przypominał przysadzistą szafę na ubrania, to dzisiaj bez trudu zmieści się nawet w chłopięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze jakąś dekadę temu były ustawiane na biurkach lwiej części studentów, teraz są zamieniane na podręczne tablety i oczywiście posiadają o wiele więcej możliwości niż ich elektroniczni poprzednicy.

sprzęt komputerowy

Autor: Luk Tittmann
Źródło: http://www.flickr.com
Malutkie cyfrowe urządzenia, również nazywane komputerami, znajdują się w takich miejscach, o jakich z reguły nawet nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są montowane w pojazdach samochodowych czy na pokładach jamo jetów. Wyświetlają one osobom prowadzącym pojazdy samobieżne i powietrzne bieżące informacje na temat np. zużycia ropy bądź będą alarmować, gdy przepali się jedna z żarówek.

Komputery bywają na wielką skalę używane przez urzędy i pozostałe instytucje państwowe. Wzrost znaczenia globalnej sieci www również w tej dziedzinie ludzkiego życia, przyniósł wielkie przeobrażenia. Obecnie w każdym starostwie powiatowym stoją niebotycznych rozmiarów monitory plazmowe, pod biurkami znajdują się skrzynki w kształcie olbrzymiego pudełka zapałek, a biegłe ręce urzędniczki z wielką swobodą obsługują bezprzewodowe myszki (w tym miejscu odnajdziesz akcesoria do komputera: gadżety na USB). W odmienny sposób przedstawia się pokój przedstawicieli młodego pokolenia. Swoje prace domowe młode pani już tylko z rzadka odrabiają korzystając z podręczników. Dostęp do internetu, zagwarantowany dzięki nowoczesnym laptopom, nie pozostaje idealnym źródłem wiedzy naukowej, ale stał się symbolem pójścia na łatwiznę.

A jaka jest przyszłość pecetów? Analizując trendy w tworzeniu tych urządzeń elektronicznych, szybko spostrzeżemy, że stają się one coraz mniejsze i bez trudności mogą zostać wniesione na pokład jamo jeta czy do przedziału kolejowego. I nic nie dowodzi, że ta sytuacja miałaby się wkrótce odmienić.

Jeżeli podoba Ci się wpis, który teraz przeglądasz, to zapewne zabsorbuje Cię też ten artykuł (https://www.autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci). On również opisuje pokrewny temat.

Niektóre osoby z kolei twierdzą, że inżynierowie informatycy zaczną korzystać z technologii używanej w biologii molekularnej. Czyżby laptop miał funkcjonować dzięki znajdującym się w nim bakteriom tlenowym? O tym przekonamy się może jeszcze w tym wieku. Póki co korzystajmy z rozwiązań na miarę obecnej technologii (całkiem rozwiniętej), jak tu – drukarki termosublimacyjne i żelowe na

admin