Wybieramy wieżę audio – którą wybrać?

Obecnie dookoła nas działa mnóstwo sprzętów, przy pomocy których można słuchać muzyki. W zasadzie do każdego smartfona możemy podłączyć słuchawki, bardzo popularne są również najróżniejsze odtwarzacze MP3, a i komputery i laptopy z reguły posiadają wbudowane głośniki. Biorąc to wszystko pod uwagę mogłoby się wydawać, że sprzęty takie jak wieże audio nie będą miały racji bytu. Lecz wbrew wszelakim przesłankom cały czas cieszą się one popularnością, a producenci co rusz wypuszczają nowsze wersje.

Microlab SOLO 15

Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Rzecz jasna obecne wieże audio (Radia podtynkowe) mają dużo więcej możliwości niż ich starsze modele sprzed dekady. Dziś każda mała wieża potrafi odtwarzać utwory pod postacią plików mp3, a wiele z nich posiada wejście USB który umożliwia podłączenie zewnętrznej pamięci z muzyką.

Koszty zakupu mini wież z reguły się zaczynają od niecałych czterystu złotych i za tę niewysoką cenę będzie do kupienia przykładowo Wieża Philips MCM2150/12. Pomimo niewysokiej ceny ma ona dość dobre brzmienie, kolumny wyposażone w system Bass Reflex i wygodny w użytkowaniu cyfrowy tuner. W standardowej konfiguracji tej wieży jest wejście USB i wejście liniowe, dzięki czemu można podłączyć do urządzenia dowolny zewnętrzny odtwarzacz.

W analogicznym cenowym zakresie plasuje się . Posiada ona bardzo podobne parametry co wieża Philipsa, tak więc jeżeli ktoś miałby wybrać między tymi dwoma urządzeniami, to raczej powinien posłuchać ich obu i wybrać ten, jakiego brzmienie będzie się podobać bardziej. Za niecałe dwieście złotych drożej można stać się właścicielem wieży, która nie tylko będzie odtwarzać piosenki, ale może zastąpić domowe kino. Wieża PHILIPS MCD5110/12 ma oprócz potężnych kolumn z rozszerzonym basem możliwość obsługi płyt DVD i wejście HDMI, przy pomocy którego można podłączyć urządzenie do telewizora. Ta wieża może być także źródłem doskonałej rozrywki, funkcja karaoke z całą pewnością zrobi furorę na wszystkich imprezach.

Jeżeli chciałbyś poznać temat, to zachęcamy Cię do przeczytania artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam zawsze znajduje się bieżąca treść (http://firetms.com/pl/).

Osobom szukającym dźwięku lepszej jakości można polecić jeden z modeli firmy Pioneer, na przykład Wieża Pioneer X-HM50-S to naprawdę gwiazda wśród wież z tego przedziału cen, cechująca się naprawdę dobrymi parametrami muzyki.

admin