Czy korzystnie mieszkać w mieście czy korzystniej przeprowadzić się na wioskę? Dla niektórych to dość duży dylemat, a jak jest w Twojej sytuacji?

Wiele osób, którzy przenieśli się z miasta na wieś, teraz tego żałuje. Główny przytaczany przez nich powód tego marudzenia, to jednogłośnie znalezienie się poza centrum wydarzeń. I nie chodzi o to, że w
dużym mieście ciągle coś się dzieje, że są pokazy i imprezy. Bardziej chodzi o sprawy przyziemne, o to, że jeśli czegoś potrzeba to zostaje miasto. A tyczy się to biur i marketów, a także innych usług.

mecz w tv

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Można powiedzieć, coś za coś. Za te niedogodności ludzie na wsi żyją bez stresu, nie muszą zawracać sobie głowy wszechobecnym szumem, nie są narażeni na zanieczyszczenia i inne efekty życia w miejskiej dżungli. Poza miastem, choć muszą pokonywać znaczne odległości, to mogą się zrelaksować, nacieszyć spokojnym, wiejskim powietrzem, a ponadto odciąć się od szaleńczego miejskiego pędu.http://www.autopietrzak.pl/cms/o-firmie – bezpłatny dostęp -W mieście bowiem nawet, jak wrócimy do domu, to dalej widzimy przez okno ta gonitwę, w której tez uczestniczymy. Na wsi w końcu nasz wzrok cieszy zieleń, przyroda,natura, która koi i nastraja pozytywnie do życia. W mieście tylko beton, uliczne korki i bloki.

Istnieje możliwość by pójśćdo parku, ale tam też dociera do nas hałas miasta. Wiele jednak osób mieszkających poza miastem jest przekonanych, że nie odnalazł tam spokoju, lecz wieczna frustrację. Z jednej strony, ze względu na odległości, z drugiej, że wszyscy się znają i plotkują, jeszcze z innej, że dostrzegalne jest bieda i patologia. Najbardziej widoczny z tych zażaleń jest ostatni aspekt, lecz czy tego nie widać w mieście? Przecież ubóstwo jest wszędzie, a w mieście czasami rzuca się w oczy, aż zanadto.

Ponadto, ludzie choć mają połączenie z Internetem i mogą przez niego wybrane przez siebie rzeczy kupić, chcą mieć stycznośćz centrami handlowymi, gdzie mogą przy najmniej obejrzeć sprzęt RTV zanim go kupią (można zerknąć także tutaj: anteny naziemne). To dla znacznej liczby osób niezwykleszczególnie istotne. ważny jest także bliskość ludzi, który na wsi się trochę gubi. Można mieć oczywiście wielu przyjaciół, jednak będąc w znacznej odległości poza miastem wiele kontaktów nie jest w stanie przetrwać. Tym bardziej, że funkcjonujemy w czasach Facebooka i innych mediów społecznościowych, przez co ludzie coraz rzadziej się ze sobą umawiają. A skoro tak jest, i nawet mieszkamy w tym samym mieście, to tym bardziej odległość między nami w pewien sposób się zwiększa. Na pewno się przyda: .

admin